Thajsko – dovolená na jachtě

Thajsko s velmi přátelskými a otevřenými lidmi pro nás představuje nádhernou exotickou zemi, kde se můžete nechat rozmazlovat. Korálové útesy a skály těch nejfantastičtějších tvarů, když mezi nimi proplouváte na jachtě, můžete připadat jako Avatar. Úchvatné pláže, a zátoky, potápění či šnorchlování v mořských národních parcích. Vynikající asijská kuchyně, každý večer skvělá masáž tolik odlišná budhistická kultura a dokonale jiný přístup k životu. To je Thajsko.

Thajci milují děti a pokud tedy na jachtu vyrazíte s dětmi, budete mít všude otevřené dveře. A když se budete plavit bez dětí, dostanou vás rockové kluby, skvělé restaurace a plážové bary s  diskotékami.  Ale vždy  najdete i odlehlé zátoky a liduprázdnou  divočinu některých ostrovů, kde potkáte sotva pár domorodců, nebo vůbec nikoho.

Jachta je ideální dopravní prostředek na objevování Thajska, kdy se vyhnete davům turistů a zakotvíte jen tam, kde opravdu chcete být. A nejde nezmínit, že Thajsko je pořád velmi levná destinace a zároveň je v Thajsku moderní zdravotnictví, které patří k nejvyspělejším na celém světě.

Na co se můžete těšit?

 • Objevování nádherných exotických ostrovů, kde budete sami
 • Úchvatné pláže, a zátoky, potápění či šnorchlování v mořských národních parcích
 • Vynikající thajská kuchyně a boží restaurace
 • Velmi přátelští a otevření lidé vyznávající budhismus

Doporučená délka pobytu: 10 - 14 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi na 10 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (10x snídaně, 6x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 25.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď (4x) a strava nad rámec uvedené polopenze.

 • Ideální termín a klima:

  Na jachtu do Andamanského moře je nejlépe vyrazit od prosince do dubna. Ačkoliv Thajsko neleží v oblasti tropických bouřek, ale přesto je nutné vyvarovat se odbobí dešťů. Teploty se celoročně pohybují kolem  30°C.

 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • Phuket

  Phuket představuje hlavní centrum v Andamanském moři, které zároveň patří k turisticky hodně rušným místům. Můžete sem doletět přímou linkou z Prahy. Je tady několik marín, ale pokud chcete zakotvit , najděte si některou na západním pobřeží , kde jsou dobrá místa. Před vyplutím můžete navštívit město, které si zachovalo tradiční ráz, ale pozor celý Phuket ja natolik turisticky přesycený, že je nejlépe odjet na klidnější ostrovy, pokud si tedy nechcete užít některých opravdu velmi živých zábav a diskoték. 

 • Ko Similan a Ko Surin

  Ko Similan a Ko Surin jsou mořské národní parky vzdálené asi 60 námořních mil od Phuketu. Ve své podstatě liduprázdné ostrovy s úžasně čistým mořem a pro potapěče opravdový ráj.

 • Ko Phi Phi

  Ko Phi Phi jsou dva vápencové ostrovy patřící do rušné provincie Krabi. Kolem ostrovů najdete opravdu špičková místa na potápění, stejně jako zátoky ideální na zakotvení. Můžete se zde potápět i k vraku lodi King Cruiser, která je zarostlá korály. Když budete mít při potápění štěstí, zahlédnete mezi neskutečně pestoými hejny ryb i velrybího žraloka. Návštěvu ostrovů Ko Phi Phi s ukřičenými diskotékami můžete vynechat, ale určitě navštivte ostrov Ko Phi Phi Leh, což je malý neobydlený ostrůvek, který je opravdu úchvatný. Kotví se v zátoce Maya Bay, kterou proslavil film Pláž s Leonardem Di Capriem. Přijeďte ale až odpoledne, kdy zmizí všichni turisté a desítky lodí. 

 • Ko Lanta

  Příjemný a poklidný ostrůvek trochu stranou zájmu turistů. Když zakotvíte, zkuste si v nějakém místním resortu zapůjčit skútr a prozkoumat celý ostrov. Když odjedete více do vnitrozemí, budete mít příležitost poznat jak opravdu žijí Thajci na venkově.  Největší zajímavostí na západě ostrova Ko Muk je takzvaný „hong“ –  je to jeskyně ve skalní průrvě, kterou můžete projet na mořském kajaku. 

  Když poplujete z Ko Lanty jižně, narazíte na několik menších ostrovů a ostrůvků. Do těchto míst už skoro žádný turista nezavítá a možná že i proto jsou zdejší lidé velmi otevření a je příjemné právě tady chvíli pobýt. Zejména doporučujeme Ko Ngai a Ko Kradan, kde jsou nádherná místa na potápění.

  Kousek jižně od Ko Lanty leží několik menších ostrůvků, které určitě nesmíte minout! Ko Ngai, Ko Kradan a Ko Muk – jeden je hezčí než druhý!

 • Národní park Tarutao

  Národní park Tarutao vytváří skupina ostrovů a ostrůvků  ležících u nejjižnější části Thajska u hranic s Malajsií. Pláže a zdejší krajina výrazně připomíná Seychely, kde jsou podobné obrovské bílé oblé skály. Jde o vynikající lokalitu z hlediska potápění a šnorchlování. Neplatí to jen o stejnojmenném krásném a hornatém ostrově Tarutao, kde jsou rozsáhlé mangrové oblasti a díky tomu i kalná voda.

 • Thajský záliv

  Zatímco všechny předcházející popsané ostrovy leží v Andamanském moři, nelze pominout Thajský záliv ležící východně od Malajského poloostrova.  Je od Andamanského moře vzdálený jen asi 200 kilometrů, ale panují zde jiné klimatické podmínky a v době, kdy v Andamanském moři prší, je v Thajském zálivu méně srážek a naopak to platí rovněž. Každopádně v Thajském zálivu se plaví jen velmi málo jachtařů.

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán je velmi prostorná loď, která díky své konstrukci (dva plováky) nemůže mít při plavbě žádný náklon. Pojme více lidí (8 – 12)  v porovnání s plachetnicí (4 – 8) a celkově poskytuje lepší komfort a pohodlí, ovšem zase na úkor rychlosti a manévrovatelnosti lodě.

 • Plachetnice je ve srovnání s katamaránem pohyblivější, při rychlejší jízdě musíte počítat s náklonem, plavba má sportovnější charakter, loď je pohyblivější. V případě plachetnice musíte však počítat s větším ponorem a nemůžete na mělčinu, kde bez problémů zakotvíte s katamaránem.

 • Společný prostor na katamaránu t.zv. salón který je umístěný mezi plováky. Dostatek prostoru ve kterém je zároveň umístěná velká kuchyně s lednicí a troubou. V případě nepříznivého počasí se sem vejde pohodlně celá posádka.

 • Společný prostor na plachetnici, který je umístěny v podpalubí. Prostor je trochu stísněnější, je zde zároveň umístěná dostatečně velká kuchyně s veškerým zázemím a v případě nepříznivého počasí se do prostoru vejde celá posádka. 

 • Dvoulůžková kajuta resp. ložnice na katamaránu je velká a pohodlná.

 • Dvoulůžková kajuta na plachetnici je stísněnější přičemž přední kajuta (na obr.) je zpravidla menší než dvě zadní kajuty.

 • Koupalna a wc na katamaránu má většinou protáhlý tvar ale i zde je dosti místa. NA katamaránu jsou zpravidla čtyři koupelny.

 • Koupelna a wc na plachetnici musí zabírat poměrně omezený prostor. Na plachetnici jsou zpravidla dvě koupelny.

 • Vnitřní uspořádání na katamaránu.

 • Vnitřní uspořádání plachetnice.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě