MEXIKO – CORTÉZOVO MOŘE

Jacques-Yves Cousteau pojmenoval Kalifornský záliv „akváriem světa“. Vody Cortézova moře, jsou totiž neobyčejně bohaté na mořský život a tvoří jednu velkou podmořskou rezervaci. Obrovský záliv mezi Kalifornským poloostrovem a mexickou pevninou obklopují mexické státy Baja California, Baja California Sur, Sonora a Sinaloa a délka jeho pobřeží je zhruba 4000 kilometrů.

Zdejší přírodní prostředí je unikátní svojí vysokou biologickou diverzitou moře, díky čemuž byl v roce 2005 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO pod názvem „Ostrovy a chráněná území Kalifornského zálivu“. Můžete tu pozorovat mořské želvy, delfíny, lvouny, keporkaky, plejtváky obrovské, plejtvákovce šedé a v severní části zálivu žije kriticky ohrožená endemická populace sviňuchy kalifornské. Průzračné moře obklopuje unikátní Sonorská poušť se spoustou kaktusů a jiných sukulentních rostlin. Na palubě plachetnice budete zažívat absolutní svobodu, relaxaci, kotvit v pohádkově krásných zátokách, potápět se nebo šnorchlovat.

Vydejte se s námi do Mexika a objevte tento dosud nepoznaný kus světa opředeného legendami. Buďte u toho jako jedni z prvních!

Na co se můžete těšit?

 • Kalifornský záliv je „akváriem světa“ a Cortézovo je neuvěřitelné svým podmořským životem
 • Přírodní prostředí je unikátní svojí vysokou biologickou diverzitou moře
 • Pozorování velryb, delfínů, lvounů, sviňuch.....
 • Průzračné moře, které je obklopeno unikátní Sonorskou pouští se spoutou kaktusů a dalších rostlin

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě.

 • Ideální termín a klima:

  Klima na Baja California je velmi stálé, tropické až pouštní, v létě může být deštivé ale jinak po většinu roku panuje sucho a teplo. Nejteplejší měsíc je červenec, kdy průměrná denní teplota dosahuje 28,5 ℃. Nejchladnější měsíc je březen, kdy průměrná denní teplota dosahuje 20,2 ℃.  Nejlepší termín je od prosince do ledna a od dubna do června.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy do La Paz, nalodění a plavba k ostrovu Isla Partida, kde najdeme báječné kotviště v chráněné zátoce Ensenada Grande.

 • 3. den

  Unikátní možnost zaplavat si mezi lachtany v jejich přírodním prostředí. Plavba na kotviště k rybářské vesničce San Evaristo.

 • 4. den

  Krátká plavba k ostrovu Isla San Francisco s bílými písečnými plážemi, červenými útesy a průzračnou vodou. Kotvení v nádherné zátoce se skvělým šnorchlováním, možnost rybaření nebo výletu na vyhlídkový vrchol.

 • 5. - 6. den

  Nedaleký ostrov Isla San Jose se mimo jiné pyšní lagunou s mangrovým porostem, kterou můžeme prozkoumat na kajaku a pozorovat volavky a jiné ptáky. Přeplavba do zátoky Bahia Agua Verde s rybářskou vesnicí. Návštěva mořského národního parku Bahia de Loreto s ostrovy Del Carmen a Danzante.

 • 7. - 8. den

  Plavba na jih k ostrovu Isla Espiritu Santo s úžasnými útesy a jednou z nejhezčích pláží v celém Kalifornském zálivu – Bahia San Gabriel. Fantastické šnorchlování v oblasti Ensenada de la Dispensa.

 • 9. den

  Pobřeží Puerto Balandra s osmi bělostnými panenskými plážemi. Prozkoumáme nedaleké solné jezero i unikátní skalní formace. Nádherná místa pro šnorchlování i kajakování.

 • 10. den

  Odpoledne návrat do maríny v La Paz, závěrečný večírek a degustace tequily.

 • 11. - 12. den

  Dopoledne vylodění, přesun na letiště a odlet do Prahy.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě