MEXIKO – CORTÉZOVO MOŘE

Jacques-Yves Cousteau pojmenoval Kalifornský záliv „akváriem světa“. Vody Cortézova moře jsou totiž neobyčejně bohaté na mořský život, tvoří jednu velkou podmořskou rezervaci. Obrovský záliv mezi Kalifornským poloostrovem a mexickou pevninou obklopují mexické státy Baja California, Baja California Sur, Sonora a Sinaloa. Délka jeho pobřeží je zhruba 4000 kilometrů.

Zdejší moře je ojedinělé svou vysokou biologickou diverzitou. Díky tomu byla lokalita v roce 2005 zařazená pod názvem Ostrovy a chráněná území Kalifornského zálivu na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete zde pozorovat mořské želvy, delfíny, lvouny, keporkaky, plejtváky obrovské či plejtvákovce šedé. V severní části zálivu žije kriticky ohrožená endemická populace sviňuchy kalifornské. Průzračné moře obklopuje unikátní Sonorská poušť se spoustou kaktusů a jiných sukulentních rostlin. Na palubě plachetnice zažijete absolutní svobodu a relaxaci. Budete kotvit v pohádkově krásných zátokách, potápět se nebo šnorchlovat.

Vydejte se s námi do Mexika a objevte dosud nepoznaný kus světa opředený legendami. Buďte jedni z prvních!

Na co se můžete těšit?

 • Kalifornský záliv je „akváriem světa“ a Cortézovo je neuvěřitelné svým podmořským životem
 • Přírodní prostředí je unikátní svou vysokou biologickou diverzitou moře
 • Pozorování velryb, delfínů, lvounů, sviňuch...
 • Průzračné moře, které je obklopeno unikátní Sonorskou pouští se spoustou kaktusů a dalších rostlin

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě.

 • Ideální termín a klima:

  Klima na Baja California je velmi stálé, tropické až pouštní. V létě může být deštivé, ale jinak po většinu roku panuje sucho a teplo. Nejteplejší měsíc je červenec, kdy průměrná denní teplota dosahuje 28,5 ℃. Nejchladnější je březen, průměrná denní teplota dosahuje 20,2 ℃.  Nejlepší termín je od prosince do ledna a od dubna do června.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní ministerstvem dopravy ČR . Jsou to opravdoví zkušení „mořští vlci“.  Všichni jsou prověření v náročných podmínkách na moři i na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření, se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy do La Paz, nalodění a plavba k ostrovu Isla Partida, kde najdeme báječné kotviště v chráněné zátoce Ensenada Grande.

 • 3. den

  Unikátní možnost zaplavat si mezi lachtany v jejich přírodním prostředí. Plavba na kotviště k rybářské vesničce San Evaristo.

 • 4. den

  Krátká plavba k ostrovu Isla San Francisco s bílými písečnými plážemi, červenými útesy a průzračnou vodou. Kotvení v nádherné zátoce se skvělým šnorchlováním, možnost rybaření nebo výletu na vyhlídkový vrchol.

 • 5. - 6. den

  Nedaleký ostrov Isla San Jose se mimo jiné pyšní lagunou s mangrovým porostem, kterou můžeme prozkoumat na kajaku a pozorovat volavky a jiné ptáky. Přeplavba do zátoky Bahia Agua Verde s rybářskou vesnicí. Návštěva mořského národního parku Bahia de Loreto s ostrovy Del Carmen a Danzante.

 • 7. - 8. den

  Plavba na jih k ostrovu Isla Espiritu Santo s úžasnými útesy a jednou z nejhezčích pláží v celém Kalifornském zálivu – Bahia San Gabriel. Fantastické šnorchlování v oblasti Ensenada de la Dispensa.

 • 9. den

  Pobřeží Puerto Balandra s osmi bělostnými panenskými plážemi. Prozkoumáme nedaleké solné jezero i unikátní skalní formace. Nádherná místa pro šnorchlování i kajakování.

 • 10. den

  Odpoledne návrat do maríny v La Paz, závěrečný večírek a degustace tequily.

 • 11. - 12. den

  Dopoledne vylodění, přesun na letiště a odlet do Prahy.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě