Seychely na katamaránu

Seychely - Galapágy Indického oceánu

Seychely jsou jedním z nejkrásnějších exotických míst na světě a zároveň velmi bezpečným. Najdete tu velmi přívětivé domorodce, kokosové palmy, bílé pláže lemované oblými skalisky a neskutečně nádherné moře. Poznáte pohádková kotviště, skvělou místní kuchyni, stabilní teplý vítr bez velkých vln a velkou rozmanitost přírody, živočichů a podmořského života. Je tu domov želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte. Doslova podmořská zoologická zahrada. Navíc skvělý servis všude, kde zakotvíte. Nikde nenarazíte na větší počet turistů, na znečištění moře ani špínu. Uvítá vás jen romantika, kdy se rozhodujete mezi koupáním v moři, plavbou na paddleboardu, chytáním ryb či šnorchlováním. A také miniškola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Odpočinek na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete žádnou zkušenost, zajistíme vám lodě i osvědčené kapitány. Každý, koho láká cestování na moři, může zažít neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty. Poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy, úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. Vykoupete se v průzračně čistém moři. Vyměňte hotel za loď a poznejte Seychely na katamaránu.

Na co se můžete těšit?

 • Pohádkový svět tropické přírody a tyrkysového moře
 • Romantika úchvatných zátok a romantických pláží
 • Neuvěřitelně rozmanitá fauna i flóra
 • Ostrov Cousine s volně žijícími karetami, tropickým ptactvem a bohatým podmořským životem
 • Galapágy Indického oceánu s možností šnorchlování a potápění

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi na 10 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenzi na lodi (10x snídaně, 6x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitnou vodu na lodi, plyn, naftu, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku. Aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Může se ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 21.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupné do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď (4x) a stravu nad rámec uvedené polopenze.

 • Ideální termín a klima:

  Podnebí na Seychelských ostrovech je tropické, ovlivněné obklopujícím oceánem. Průměrné teploty jsou konstantní v průběhu celého roku a pohybují se mezi 24 a 32 °C. Teplota vody je mezi 25 do 27 °C. 

  Od listopadu do února přicházejí krátké deště a prší zejména v noci. Teplota vody se celoročně pohybuje v rozmezí do 25 do 27 °C. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je prakticky po celý rok.

  Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Ohledně větru od konce listopadu do konce dubna převládá severozápadní monzun, ve zbytku roku naopak jihovýchodní. Na ostrovech se dá povětrnosti přizpůsobit dík množství závětrných a návětrných zátok. Nevýhodou Seychel je méně dobrých kotvišť v období silnějších větrů.

  Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3-5 Bf (9-19 kn), srážky jsou minimální, teplota vzduchu mezi 27-29 °C a teplota vody 26-27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2-4 Bf (7-12 kn).

 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jmenovaní ministerstvem dopravy ČR. Jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověření v obtížných podmínkách na moři i na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, empatičtí, se zkušenostmi v nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisujeme Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je zpravidla finančně výhodnější.

 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost i komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečí posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

 • Minimální počet účastníků:

  Minimální počet účastníků: 6 osob.
  Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem. Objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy, následující ráno přílet na Mahé, nalodění, úvodní brífink, seznámení s lodí a vyplutí směr Port Launay. Jedno z nejhezčích míst na Mahé, úchvatné kotviště pod stínem zelených hor severního cípu ostrova. Čistá voda, bílá pláž s palmami a kreolské bary pod palmami. BBQ, večírek na pláži a noc na kotvišti.

 • 3. den

  Po snídani si můžeme udělat výlet stezkou na vrchol Morne Blanc (675 m). Po dvouhodinovém výstupu vás odmění nádherné výhledy na celé západní pobřeží Mahé a ostrovy okolí Seychel. Po sestupu návštěva botanické zahrady, kde je kromě jiného možné vidět volně rostoucí obří masožravé láčkovky. V blízkosti botanické zahrady je tradiční výrobna čaje s plantáží. V případě zájmu lze domluvit exkurzi, následně se přesuneme zpět na kotviště. Odpoledne odpočinek na pláži, volný program. V podvečer přesun na Beau Vallon, nejznámější pláž Mahé. Kreolská večeře, drinky na pláži a západ slunce. Noc na kotvišti.

 • 4. den

  Přeplavba do přístavu La Passe na nejkrásnější ostrovy celého souostroví, ostrov La Digue. Odpoledne možnost výletu do výrobny kokosového oleje. Relaxace, šnorchlování, koupání na jedné z nejhezčích pláží na světě – Anse Source d´Argent. Navečer návrat do přístavu.

 • 5. - 6. den

  Zapůjčení kol a výlet po ostrově. Navštívíme vnitrozemí a další tři vyhlášené pláže s pověstnými oblými žulovými balvany Coco BayPetite Anse a Grande Anse. V případě zájmu lze vyjet pod nejvyšší vrchol La Digue, kde vás přivítá domorodý bar ve skále s úchvatnými výhledy. Plavba na ostrov Curieuse se zastávkou na atolu Coco Island. Kromě pohádkově zbarveného moře a vysněného ráje jsou zde k vidění například kaloni zavěšení v kokosových palmách, v moři rejnoci, malí žraloci a nespočet barevných ryb.

 • 7. den

  Dopolední výlet na Ostrov Curieuse, který je domovem želv obrovských. Také zde najdete nesmírně bohatý podmořský život a vegetaci.  

  Odpoledne krátká přeplavba do maríny na ostrově Praslin. Přezdívá se mu Palmový háj a pokrývá ho tropický prales. Celý ostrov je proslulý krásnými plážemi a zátokou Grand Anse. Najdete zde skvělé restaurace, kde si budete moci vychutnat místní kreolskou kuchyni.

 • 8. den

  Výlet do Valle de Mai, přírodní rezervace uprostřed divoké přírody. Roste zde legendární kokos Coco de Mer, který má největší semeno na světě. Plavba do zátoky Anse Volbert, vyhlášeného místa na potápění, šnorchlování. Relaxace a možnost potápění v oblíbených lokalitách – manty, žraloci, ryby, korály…

 • 9. den

  Krátká ranní přeplavba na kouzelný ostrov Cousine, který lze charakterizovat jako Galapágy v Indickém oceánu. Nepotkáte zde skoro nikoho, jen volně žijící želvy, karety, které zde pravidelně kladou svá vejce. Bílý písek na plážích lemují zelené porosty, v nichž hnízdí desítky druhů tropického ptactva. Prohlídka v této chráněné rezervaci probíhá za přítomnosti místního průvodce – ochranáře. Je to jedno z mála míst na světě, kde se opravdu dotknete matky přírody v její plné kráse a původu. Odpolední návrat do Anse Lazzio, kde si můžeme po zbytek dne vychutnávat místní koktejly a tropickou pohodu.

 • 10. - 11. den

  Přeplavba na ostrov Mahé, do NP Sainte Anne. Je zde nádherné kotviště s křišťálově čistou vodou, bohaté tropické vnitrozemí s možností krátkých výletů. Přeplavba na Eden Island do mariny, vylodění a transfer do hotelu.

 • 12. - 14. den

  Poznávací program na ostrově Mahé: hlavní město Victoriaokružní cesta po ostrově vypůjčeným autem nebo místními „TATA Busy“, národní park Morne Seychellois, relax na plážích, atd. Transfer na letiště a odlet domů.

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně víc prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořený dvěma spojenými plováky, nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je vybavený plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salonem.

 • Společenská místnost, tzv. salon s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romatických zátokách.

 • Zadní část katamaránu krytá plachtou.

 • Každá ložnice má zpravidla vlastní koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě