Seychely na katamaránu

Seychely jsou jedním z nejkrásnějších exotických míst na světě, které je zároveň velmi bezpečné. Najdete tady velmi přívětivé domorodce, kokosové palmy, bílé pláže lemované oblými skalisky a až neskutečně nádherné moře. Poznáte pohádková kotviště, skvělou místní kuchyni, stabilní teplý vítr bez velkých vln a velkou rozmanitost přírody, živočichů a podmořského života. Domov želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte, doslova podmořská zoologická zahrada.  A navíc skvělý servis všude, kde zakotvíte a nikde narazíte ani na větší počet turistů ani nějaké znečištění moře či špínu. Jen romantika, kdy se rozhodujete mezi koupáním v moři, plavbě na paddleboardu, chytáním ryb, či šnorchlování.  A potom – miniškola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Odpočinek  na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete žádnou zkušenost, zajistíme pro vás lodě i zkušené kapitány. Každý koho láká cestování na moři, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy, úžasné zátoky, zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. A koupání v průzračně čistém moři – kde se vám jen zachce. Vyměňte hotel za loď.

Na co se můžete těšit?

 • Pohádkový svět tropické přírody a tyrkysového moře
 • Romantika úchvatných zátok a romantických pláží
 • Neuvěřitelně rozmanitá fauna i flóra
 • Ostrov Cousine s volně žijícími karetami, tropickým ptactvem a bohatým podmořským životem
 • Galapágy Indického oceánu s možností šnorchlování a potápění

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi na 10 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (10x snídaně, 6x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 21.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď (4x) a strava nad rámec uvedené polopenze.

 • Ideální termín a klima:

  Podnebí na Seychelských ostrovech je tropické a ovlivněné obklopujícím oceánem. Průměrné teploty jsou konstantní v průběhu celého roku a pohybují se mezi 24 a 32 °C, teplota vody se pohybuje mezi 25 do 27 °C. 

  Od listopadu do února přicházejí krátké deště a prší zejména v noci. … Teplota vody se celoročně pohybuje v rozmezí do 25 do 27 °C. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je prakticky po celý rok.

  Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Ohledně větru převládá od konce listopadu do konce dubna převládá severozápadní monzun a ve zbytku roku naopak jihovýchodní. Na ostrovech se dá povětrnosti přizpůsobit díky velkému množství závětrných a návětrných zátok. Nevýhodou Seychel je malé množství dobrých kotvišť v období silnějších větrů.

  Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3-5 Bf (9-19 kn), srážky jsou minimální a teplota vzduchu mezi 27-29 °C a teplota vody 26-27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2-4 Bf (7-12 kn).

 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisuje Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je potom zpravidla finančně výhodnější.

 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

 • Minimální počet účastníků:

  Minimální počet účastníků: 6 osob.
  Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  odlet z Prahy, následující ráno přílet na Mahé, nalodění, úvodní brífink, seznámení s lodí a vyplutí směr Port Launay. Jedno z nejhezčích míst na Mahé,úchvatné kotviště pod stínem zelených hor severního cípu ostrova. Čistá voda, bílá pláž s palmami a kreolské bary pod palmami. BBQ, večírek na pláži a noc na kotvišti.

 • 3. den

  Po snídani si můžeme udělat výlet stezkou na vrchol Morne Blanc (675 m).  Po dvouhodinovém výstupu na Vás odmění nádherné výhledy na celé západní pobřeží Mahé a ostrovy okolí Seychel. Po sestupu návštěva botanické zahrady, kde je kromě jiného možné vidět volně rostoucí obří masožravé láčkovky. V blízkosti botanické zahrady je tradiční výrobna čaje s plantáží. V případě zájmu lze domluvit exkurzi a následně se přesuneme zpět na kotviště. Odpoledne odpočinek na pláži, volný program. V podvečer přesun na Beau Vallon, nejznámější pláž Mahé. Kreolská večeře, drinky na pláži a západ slunce. Noc na kotvišti.

 • 4. den

  Přeplavba do přístavu La Passe na nejkrásnější ostrovy celého souostroví – ostrov La Digue. Odpoledne možnost výletu do výrobny kokosového oleje. Relaxace, šnorchlování, koupání na jedné z nejhezčích pláží na světě – Anse Source d´Argent. . Navečer návrat do přístavu.

 • 5. - 6. den

  Zapůjčení kol a výlet po ostrově. Navštívíme vnitrozemí a další tři vyhlášené pláže s pověstnými oblými žulovými balvany – Coco BayPetite Anse a Grande Anse. V případě zájmu lze vyjet pod nejvyšší vrchol La Digue, kde Vás přivítá domorodý bar ve skále s úchvatnými výhledy. Plavba na ostrov Curieuse se zastávkou na atolu Coco Island. Kromě pohádkově zbarveného moře a vysněného ráje jsou zde k vidění například kaloni zavěšení v kokosových palmách, a v moři rejnoci, malí žraloci a nespočet barevných ryb.

 • 7. den

  Dopolední výlet na Ostrov Curieuse, který je domovem želv  obrovských, také nejdete zde nesmírně bohatý podmořského život a bohatou vegetaci.  

  Odpoledne krátká přeplavba do maríny na ostrově Praslin. Ostrovu se přezdívá Palmový háj a pokrývá jej tropický prales. Celý ostrov je proslulý krásnými plážemi a zátokou Grand Anse.  Na ostrově najdete skvělé restaurace, kde si budete moci vychutnat místní kreolskou kuchyni.

 • 8. den

  Výlet do Valle de Mai – přírodní rezervace uprostřed divoké přírody. Roste zde legendární kokos Coco de Mer, který má největší semeno na světě. Plavba do zátoky Anse Volbert, která je vyhlášeným místem na potápění, šnorchlování. Relaxace a možnost potápění ve vyhlášených lokalitách – manty, žraloci, ryby, korály…

 • 9. den

  Krátký ranní přeplavba na kouzelný ostrov Cousine. Tento ostrov lze charakterizovat jako Galapágy v Indickém oceánu. Nepotkáte zde skoro nikoho, jen volně žijící želvy, karety, které zde pravidelně kladou svá vejce. Bílý písek na plážích lemují zelené porosty, ve kterých hnízdí desítky druhů tropického ptactva. Prohlídka v této chráněné rezervaci probíhají za přítomnosti místního průvodce – ochranáře. Je to jedno z mála míst na světě, kde se opravdu dotknete matky přírody v plné její kráse a původu. Odpolední návrat  do Anse Lazzio – kde můžeme okusit , kde si po zbytek dne lokální koktejlů a tropickou pohodu.

 • 10. - 11. den

  Přeplavba na ostrov Mahé, do NP Sainte Anne. Je zde nádherné kotviště s křišťálově čistou vodou, bohaté tropické vnitrozemí s možností krátkých výletů. Přeplavba na Eden Island do mariny, vylodění a transfer do hotelu.

 • 12. - 14. den

  Poznávací program na ostrově Mahé: hlavní město Victoriaokružní cesta po ostrově vypůjčeným autem nebo místními „TATA Busy“ národní park Morne Seychellois, relax na plážích, atd.. Transfer na letiště a odlet domů.

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

 • Společenská místnost t.zv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

 • Krytá zadní část katamaránu krytá plachtou.

 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě