Teambuilding na jachtě

Hledáte způsob, jak propojit lidi a vytvořit z nich tým, který opravdu funguje, lidé se znají a respektují?

Vyzkoušejte jachting, který je velkým dobrodružstvím a dává týmu nádherný cíl – společně zvládnout řízení plachetnice.  Už ze samé podstaty jachting výrazně napomáhá navazování neformálních vztahů a zvyšuje pocit sounáležitosti v týmu. Při plavbě na plachetnici je potřebná spolupráce celé posádky. Každý člen posádky má svou roli a své povinnosti. Celá posádka je tedy na sobě navzájem závislá.

Během prvního dne si osvojíte nejzákladnější dovednosti jachtingu: práci s plachtami, navazování a vedení plachetnice, práci s GPS navigací a mapami…  V následujících dnech se zdokonalujete, zvládáte již manévry i silnější vítr, je to už radost a loď vás poslouchá. Pokud společně plují alespoň dvě plachetnice, poslední den vás čeká závod na moři. Otestujete vaše schopnosti a ke slovu se dostane i strategie, jakou trasu zvolit, budete přemýšlet kde a jak silný je vítr a „sáhnete si“, aby právě vaše loď zvítězila.

Pokud se vám zdá plavba jednoduchou záležitostí, představte si co se děje v případě bouře na moři nebo jaká úskalí může mít plavba v noci… Účastnící plavby jsou samozřejmě po celou dobu v bezpečí. Máme profesionální špičkové kapitány, kteří bezpečně zvládnou jakoukoliv situaci jak z hlediska vedení lodi, tak z hlediska komunikace.

Nejde ale jen o zvládnutí plachetnice. Jde o silný společný zážitek na moři. A váš tým bude mít i příležitost, jak spolu jen být, relaxovat. Na ostrovech, kde budeme sami, můžeme šnorchlovat, chytat a grilovat ryby, degustovat skvělé víno a také si užívat, že jsme spolu a nic nemusíme…

Teambuildingové programy na moři chystáme zejména v Chorvatsku, Řecku, ale také na Elbě či Sardinii. Pro náročnější zájemce potom doporučujeme Karibik nebo Seychely.

V každém případě bude plavba vašeho týmu znamenat obrovský zážitek, který vás bude spojovat na celá léta.

Na co se můžete těšit?

 • Silný společný zážitek z plavby a řízení lodi plavby
 • Jachting jako týmová spolupráce
 • Šnorchlování, chytání a grilování ryb, vínečko, relaxace
 • Základní jachtařské dovednosti
 • Závod na moři

Doporučená délka pobytu: 3- 10 dní.

Fotogalerie

Místa, aktivity a ubytování

 • Jednotrupá plachetnice je ideálním plavidlem na teambuilding. Využívá větru a pro případ bezvětří či manévrování má samozřejmě i motor. Je rychlejší, dá se snadněji ovládat. Ve chvíli, kdy zafouká a rozjedete se, má plachetnice charakteristický náklon. V porovnání s katamaránem je menší a nemůžete očekávat takový komfort. Co ale očekávat můžete, jsou silné společné zážitky, blízkost a život na moři.

 • Katamarán je loď sestávající se ze dvou spojených plováků. Díky velkému vztlaku je možné jej přirovnat k voru: katamarán ve srovnání s plachetnicí nabízí podstatně více prostoru a soukromí a komfortu. Je stabilnější a při plavbě nemá žádný náklon a je zde tedy i menší riziko mořské nemoci. Pro případ bezvětří a manévrování má dva motory a proto se s ním i dobře manévruje. Jízda pod plachtami je ovšem trochu pomalejší daná robusností lodě.

 • Pokud máte ve svém týmu rádi jachting, nebo byste jen chtěli uspořádat nějakou netradiční firemní akci, která se stane tradicí? Zkuste firemní regatu! Hromadný závod plachetnic váš tým úžasně stmelí. Regaty realizujeme na moři, ale i na vnitrozemských vodních plochách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Většina katamaránů i  plachetnic má dvoulůžkové kajuty, na katamaránu, kde je dostatek prostoru skýtá kajuta komfort a pohodlí.

 • Na plachetnice jsou kajuty stísněnější, nicméně plachetnice zase nabízí větší rychlost, lépe reaguje na vítr a je to sportovnější loď.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě