Teambuilding na jachtě

Hledáte způsob, jak propojit lidi a vytvořit z nich tým, který opravdu funguje, v němž se lidé znají a respektují?

Vyzkoušejte jachting! Je to velké dobrodružství a dává týmu nádherný cíl – společně zvládnout řízení plachetnice.  Už ze samé podstaty jachting výrazně napomáhá navazování neformálních vztahů a zvyšuje pocit sounáležitosti v týmu. Při plavbě na plachetnici je potřebná spolupráce celé posádky. Každý její člen má svou roli a své povinnosti. Celá posádka je tedy na sobě navzájem závislá.

Během prvního dne si osvojíte základní dovednosti: práci s plachtami, navazování a vedení plachetnice, práci s GPS navigací a mapami… V dalších dnech se zdokonalujete, zvládáte manévry i silnější vítr: je to už radost a loď vás poslouchá. Pokud společně plují alespoň dvě plachetnice, poslední den vás čeká závod na moři. Otestujete své schopnosti, ke slovu se dostane i strategie při volbě trasy. Budete přemýšlet, kde a jak silný je vítr, a „sáhnete si“, aby právě vaše loď zvítězila.

Pokud vám plavba připadá snadná, představte si, co se děje na moři za bouře nebo jaká úskalí může mít plavba v noci… Účastníci plavby jsou samozřejmě po celou dobu v bezpečí. Máme špičkové profesionální kapitány, kteří bezpečně zvládnou jakoukoliv situaci z hlediska vedení lodi i komunikace.

Nejde ale jen o to, zvládnout plachetnici. Jde o silný společný zážitek na moři. Celý tým bude mít příležitost trávit spolu čas a relaxovat. Na ostrovech, kde budeme sami, můžeme šnorchlovat, chytat a grilovat ryby, degustovat skvělé víno. A také si užívat, že jsme spolu a nic nemusíme…

Teambuildingové programy na moři chystáme zejména v Chorvatsku, Řecku, ale také na Elbě či Sardinii. Pro náročnější zájemce  doporučujeme Karibik nebo Seychely.

V každém případě plavba přinese vašemu týmu obrovské zážitky, které vás spojí na celá léta.

Na co se můžete těšit?

 • Silný společný zážitek z plavby, řízení lodi
 • Jachting jako týmová spolupráce
 • Šnorchlování, chytání a grilování ryb, vínečko, relaxace
 • Základní jachtařské dovednosti
 • Závod na moři

Doporučená délka pobytu: 3- 10 dní.

Fotogalerie

Místa, aktivity a ubytování

 • Jednotrupá plachetnice je ideálním plavidlem pro teambuilding. Využívá větru, pro případ bezvětří či manévrování má samozřejmě i motor. Je rychlejší, dá se snadněji ovládat. Ve chvíli, kdy zafouká a rozjedete se, má plachetnice charakteristický náklon. V porovnání s katamaránem je menší, nemůžete očekávat takový komfort. Zato vás čekají silné společné zážitky, blízkost a život na moři.

 • Katamarán je loď sestávající se ze dvou spojených plováků. Díky velkému vztlaku je možné jej přirovnat k voru. Ve srovnání s plachetnicí nabízí víc prostoru, soukromí a komfortu. Je stabilnější, při plavbě nemá žádný náklon, je zde tedy menší riziko mořské nemoci. Pro případ bezvětří a manévrování má dva motory, takže se s ním dobře manévruje. Jízda pod plachtami je ovšem kvůli robustnosti lodě trochu pomalejší.

 • Máte ve svém týmu rádi jachting, nebo byste jen chtěli uspořádat nějakou netradiční firemní akci, která se stane tradicí? Zkuste firemní regatu! Hromadný závod plachetnic váš tým úžasně stmelí. Regaty realizujeme na moři, ale i na vnitrozemských vodních plochách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salon” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezením pro celou posádku. Jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu je samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Většina katamaránů i  plachetnic má dvoulůžkové kajuty. Na katamaránu, kde je dostatek prostoru, skýtá kajuta komfort a pohodlí.

 • Na plachetnice jsou kajuty stísněnější, nicméně plachetnice zase nabízí větší rychlost, lépe reaguje na vítr a je to sportovnější loď.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě