Francouzská Polynésie na katamaránu

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou zčásti korálového a zčásti sopečného původu. Prstence korálových útesů vytvářejí kolem ostrovů jakousi bariéru, za níž se ukrývají tyrkysově zbarvené laguny. V nich bezpečně zakotvíme.

Polynésie představuje dodnes téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě vás. Budete se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Katamarán za dostupnou cenu vám nabídne pohodlí, relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům. Budete plavat s rejnoky a chytat čerstvé ryby, pozorovat západy slunce se sklenkou vína. Vyzkoušíte i skvělou místní kuchyni.

Loď poskytuje svobodu a volnost. Během 14denní plavby poznáme hned šest ostrovů: předně legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou. Na ostrově Raiate nás nadchnou přírodní scenérie. Objevíme tak trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz. Navštívíme ostrov Taha´a, přezdívaný Vanilla Island, na němž se produkují perly výjimečné kvality. A ještě nás čekají božské korálové atoly Maupi a Tupai.

 

Na co se můžete těšit?

 • nedotčený ráj - prstence korálových útesů kolem ostrovů, atoly, nádherné pláže
 • nejkrásnější laguna v Tichomoří - Bora Bora
 • dobrodružné výlety dovnitř ostrovů
 • chytání ryb, plavání s rejnoky, potápění a šnorchlování
 • svoboda a volnost na komfortním katamaránu

Fotogalerie

 
 

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do mariny a zpět, pronájem lodi na 14 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, 14 x snídaně, 7 x večeře na lodi, nealko nápoje na lodi, přístavní poplatky a kotvení, pitnou vodu na lodi, plyn, naftu, informační materiály.     

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Proto se konečná cena může ještě lišit.

   
   
 • Cena nezahrnuje:

  Letenku poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha ve výši cca 45 000 Kč, večeře mimo loď (7x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety.

   
   
 • Ideální termín a klimatické podmínky:

  Dobré počasí na jachting je na Tahiti a ve Francouzské Polynésii od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24 – 28°C.  Zbytek roku je deštivější, s mírně vyššími teplotami 24 – 31°C, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit.

  Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování. 

   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

   
   
 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisujeme Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je potom zpravidla finančně výhodnější.

   
   
 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi v případě dostatečného předstihu a včasné rezervaci může být významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

   
   
 • Minimální počet účastníků:

  Minimální počet účastníků je 6 osob. Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

   
   
 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečí posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. -2. den

  Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká plavba na ostrov Tahaa.

   
   
 • 3. - 4. den

  Plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

   
   
 • 5. - 6. den

  Přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu Marate Taputapuatea. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

   
   
 • 7. - 10. den

  Plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápěnína kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů… Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

   
   
 • 11. - 13. den

  Plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem
  ostrova. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci.

   
   
 • 14. - 15. den

  Plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce Hurepiti. Vanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy. Polynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

   
   
 • 16. - 18. den

  Návrat do mariny na Raiatea a předání lodi. Letecký návrat na Tahiti a do Prahy.

   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky, nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je rovněž vybavený plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salonem.

   
   
 • Společenská místnost, tzv. salon s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

   
   
 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi. Loď je v noci zpravidla zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

   
   
 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

   
   
 • Krytá zadní část katamaránu 

   
   
 • Ostrovu Bora Bora dominuje skalnatý vrchol Mount Otemanu tyčící se ve výšce 700 m nad ostrovem. Ostrov podobně jako perly náhrdelníků obkružují desítky dalších ostrůvků s tyrkysovými lagunami a bílými plážemi.

   
   
 • Ostrov Raiatea je domovem jedné z nejvzácnějších květin světa, Tiare apetehi. Pokud ji chceme spatřit, musíme vystoupit džunglí na západní úbočí hory Mt. Temehani. Polynéská džungle ale není nebezpečná, můžeme si dovolit chodit lesem naboso. Nežijí zde hadi, štíři, ani není jiné nebezpečí.

   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě