Karibik na katamaránu

Odpočinek  na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím dnešní doby. Zajistíme vám lodě i zkušené kapitány, nepotřebujete žádnou praxi. Každý, koho láká cestování na moři, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy a úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. Budete se koupat v průzračně čistém moři – kde se vám jen zachce. Vyměňte hotel za loď!

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý jachtařský program i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na lodi prostřídáte s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího.

Vyplouváme z ostrova Guadelope s překrásným členitým pobřežím, navštívíme souostroví  Îles des Saintes, jedno z nejlíbivějších v celém Karibiku. Najdete tu úžasnou karibskou přírodu a národní park National de la Guadeloupe. Vrcholem bude ostrov Dominika,  jehož členité vnitrozemí převážně pokrývá tropický prales, dosud z větší části zachovaný v původní podobě.

Máme promyšlený program i trasu. Avšak v případě, že chcete postavit plavbu na míru, rádi vám ji připravíme!

Na co se můžete těšit?

 • Ostrov Dominika jako karibský ráj
 • Bezprostřední kontakt s přírodou a podmořským světem
 • Vnitrozemí s tropickým pralesem a národní park Guadeloupe
 • Romantické ostrovy, starobylé přístavy a kokosové palmy
 • Úžasné zátoky, panenské pláže a skvělé koupání

Doporučená délka pobytu: 7 - 12 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Na vyžádání

 • Orientační cena:

  mezi 43 000 Kč až 69 000 Kč / osoba  (bez letenek ). Závisí na konkrétním termínu, typu lodě a dalších službách.

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, celní a přístavní poplatky a kotvení, pitnou vodu na lodi, plyn, naftu, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku. Aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 21.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, stravování a nápoje. 

 • Ideální termín a klima:

  Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova,  teploty jsou většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch, zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu se pohybují v rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažená tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor) a jmenuje je ministerstvo dopravy ČR. Jsou to opravdoví zkušení „mořští vlci“.  Všichni jsou prověření v náročných podmínkách na moři i na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečí posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být při včasné rezervaci významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • Guadeloupe

  Ostrov Guadeloupe má z výšky tvar motýla s rozepjatými křídly. Úzká šíje uprostřed vytváří přirozený předěl mezi dvěma výrazně odlišnými částmi ostrova. Menší Grand -Terre láká svými nádhernými plážemi, větší Basse-Terre vybízí vyrazit do nitra tropického pralesa s mnoha vodopády a termálními prameny.

  My přiletíme do Pointe-a-Pitre, ospalého koloniálního provinčního městečka. Můžeme se tady ztratit ve starých úzkých uličkách s barevnými domy nebo  zabloudit na proslulý rybí trh. 

  Guadeloupe je ale hlavně vyhlášená jachtařská oblast se stabilními pasáty a klidnými zátokami s lagunami. Klidné moře na závětrné straně ostrova je skvělým místem pro šnorchlování a potápění. Součástí národního parku Guadeloupe je také přísná rezervace podmořského života Réserve Cousteau, přístupná pouze z moře.

   

   

 • Martinik

  Martinik, ostrov v Atlantském oceánu, je zámořským regionem Francie. Sopečný ostrov si udržel typický francouzský šarm. Platí se zde eury.

  Celý ostrov je pokrytý bujnou, rozmanitou a okouzlující tropickou vegetací. Původní obyvatelé jej nazývali „Madinina“, což znamená ostrov květin.

   Široké bílé pláže s mnoha palmami vybízejí ke koupání či šnorchlování v křišťálově průzračné vodě nebo k výšlapu na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Montagne Pelée.

  Nelze nezmínit, že Martinik proslul výrobou nejlepšího rumu na světě. Návštěvu zdejších rumáren si žádný cestovatel neodpustí.

 • Dominika

  Ostrov Dominika leží v Malých Antilách mezi Guadeloupe a Martinikem.  Je méně navštěvovanější než okolní ostrovy, ačkoliv je nejzelenějším ostrovem v Karibiku. Narazíte tu na černé pláže, sirné prameny, barevné potoky i na jezero Boiling Lake, ve kterém se bez ustání vaří voda. 

  Dominika je proslulá nedotčenými deštnými pralesy, stovkami jezer a řek s mnoha vodopády, z nichž nejpozoruhodnější jsou Trafalgar Falls.

  Ve zdejších pralesích žijí papoušci Amazoňané. Mezi zajímavosti ostrova patří také mořské želvy, které na plážích kladou vejce do horkého písku.

 • Svatá Lucie

  Svatá Lucie je ostrovní ministát v souostroví Malých Antil mezi Martinikem a Svatým Vincentem. Hornatý ostrov je vyhledávaný pro své romantické písečné pláže v uzavřených zátokách. Hornaté vnitrozemí ostrova skrývá i papouška Jacquota, který je národním symbolem.  V docházkové vzdálenosti od městečka Soufriere najdeme úžasný kus divoké přírody ve známé botanické zahradě Diamond Fall, kde je k vidění spousta nádherných tropických rostlin. Za zmínku stojí i národní park Pigeon Island a zdejší rumové manufaktury.

Místa, aktivity a ubytování

 • V malé skupině 4 – 10 lidí můžete na plavbách volit mezi jednotrupou plachetnicí a katamaránem. Plachetnice je sportovnější, rychlejší a ve větru pluje s náklonem. Katamarán nabízí výrazně víc prostoru, je komfortnější, ale zase pomalejší. Při plavbě nemá náklon a pojme víc lidí.    

 • Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupé plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě větší).  Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc kotvit v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný salon uvnitř lodi, kde je velký stůl s posezením pro celou posádku. Jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné před sluncem střechou či plachtou. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu je samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Možná dispozice katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě