Karibik na katamaránu

Odpočinek  na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím dnešní doby. Zajistíme pro vás lodě i zkušené kapitány, nepotřebujete žádnou zkušenost. Každý, koho láká cestování na moři, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy, úžasné zátoky, zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. A koupání v průzračně čistém moři – kde se vám jen zachce. Vyměňte hotel za loď.

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý jachtařský program i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na lodi budete střídat s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího. Vyplouváme z ostrova Guadelope s překrásným členitým pobřežím, navštívíme souostroví  Îles des Saintes, které je jedním z nejlíbivějších v celém Karibiku, kde najdete úžasnou karibskou přírodu a národní park National de la Guadeloupe a vrcholem bude ostrov Dominika,  jehož členité vnitrozemí je převážně pokryto tropickým pralesem, který dosud zůstává z větší části zachován v původní podobě.

Máme promyšlený program i trasu. Avšak v případě, že chcete postavit plavbu na míru,  rádi Vám jí ušijeme!

Na co se můžete těšit?

 • Ostrov Dominika jako karibský ráj
 • Bezprostřední kontakt s přírodou a podmořským světem
 • Vnitrozemí s tropickým pralesem a národní park Guadeloupe
 • Romantické ostrovy, starobylé přístavy a kokosové palmy
 • Úžasné zátoky, panenské pláže a skvělé koupání

Doporučená délka pobytu: 7 - 12 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Na vyžádání.

 • Orientační cena:

  mezi 43 000 Kč až 69 000 Kč / osobu  (bez letenek ), závisí na konkrétním termínu, typu lodě a dalších službách.

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 21.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, stravování a nápoje. 

 • Ideální termín a klima:

  Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu se pohybují v rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • Guadeloupe

  Ostrov Guadeloupe má z výšky tvar motýla s rozepjatými křídly. Úzká šíje uprostřed vytváří přirozený předěl mezi dvěma výrazně odlišnými částmi ostrova. Menší Grand -Terre láká svými nádhernými plážemi, větší Basse-Terre vybízí vyrazit do nitra tropického pralesa s mnoha vodopády a termálními prameny.

  My přiletíme do Pointe-a-Pitre, ospalého koloniálního provinčního městečka. Můžeme se tady ztratit ve starých úzkých uličkách s barevnými domy, nebo  zabloudit na proslulý rybí trh. 

  Guadeloupe je ale hlavně vyhlášená jachtařská oblast se stabilními pasáty a klidnými zátokami s lagunami. Klidné moře na závětrné straně ostrova je ale skvělým místem pro šnorchlování a potápění a součástí národního parku Guadeloupe je také přísná rezervace podmořského života „Réserve Cousteau“ přístupná pouze z moře.

   

   

 • Martinik

  Martinik – ostrov v Atlanském oceánu, který je zámořským regionem Francie.  Sopečný ostrov, který si udržel typický francouzský šarm a platí se zde Eury.

  Celý ostrov je pokrytý bujnou, rozmanitou a okouzlující tropickou vegetací a původní obyvatelé jej nazývali „Madinina“, což znamená ostrov květin.

   Široké bílé pláže a mnoha palmami vybízí ke koupání či šnorchlování v křišťálově průzračné vodě nebo výšlapu na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Montagne Peleé.

  A nelze nezmínit, že Martinik je proslulý výrobou nejlepšího rumu na světě a návštěvu zdejších rumáren si žádný cestovatel neodpustí.

 • Dominika

  Ostrov Dominica leží v Malých Antilách mezi Guadelope a Martinikem.  Je méně navštěvovanější než okolní ostrovy, ačkoliv je nejzelenějším ostrovem v karibiku, kde narazíte na černé pláže, sirné prameny barevné potoky i na jezero Boiling Lake ve kterém se bez ustání vaří voda. 

  Dominika je proslulá nedotčenými deštnými pralesy, stovkami jezer a řek s mnoha vodopády z nichž jsou nejpozoruhodnější Trafalgar Falls .

  Ve zdejších pralesích žijí papošci Amazoňané a mezi zajímavosti ostrova patří i mořské želvy, které na zdejších plážích kladou vejce do horkého písku.

 • Svatá Lucie

  Svatá Lucie je ostrovní ministát v souostroví Malých Antil mezi Martinikem a Svatým Vincentem. Hornatý ostrov vyhledávaný svou romantikou písečných pláží v uzavřených zátokách. Hornaté vnitrozemí ostrova, pskrývá i papouška Jacquotova, který je národním symbolem.  V docházkové vzdálenosti od městečka Soufriere najdeme úžasný kus divoké přírody ve známé botanické zahradě Diamond Fall, kde je k vidění spousta nádherných tropických rostlin. Za zmínku stojí i národní park Pigeon Island a zdejší rumové manufaktury.

Místa, aktivity a ubytování

 • V malé skupině 4 – 10 lidí můžete na plavbách volit mezi jednotrupou plachetnicí a katamaránem. Plachetnice se sportovnější, rychlejší a ve větru pluje s náklonem. Katamarán nabízí výrazně více prostoru, je komfortnější, ale je zase pomalejší a při plavbě nemá žádný náklon a pojme více lidí.    

 • Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupé plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší).  Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc být zakotvena v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Možná dispozice katamaránu:  v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě