Belize na katamaránu

Belize je malinký stát mezi Guatemalou a Mexikem. Většina území je chráněné jako přírodní rezervace a ve vnitrozemí  jsou husté lesy. Východní pobřeží Honduraského zálivu je lemováno skupinou 130 písečných ostrůvků a korálových útesů známých pod společným názvem Belizské bariérové útesy. Nabízí tyrkysově zbarvené moře, úchvatné pláže a neuvěřitelný podmořský život. Rajské atoly podél korálové bariéry nabízí domov nejpestřejšímu mořskému životu na světě. Belizský bariérový útes (great Blue Hole) je druhým největším živým korálovým útesem na světě po Velké korálové bariéře v Austrálii a je zapsán do světového dědictví UNESCO v ohrožení.

Belize vás ohromí nejen svými plážemi, úchvatnými místy na potápění šnorchlováním nebo mayskými památkami.  Zamilujete si i okouzlující města a velmi přátelské obyvatele. Ve stínu památek mayských říší se rozkládají malebné pralesní vesničky, kde stále přežívají tajemné ri­tuály mayských kněží.

Tato poměrně malá země skýtá neskutečné možnosti poznání. Její poloha mezi Karibským mořem, na severu poloostrovem Yucatán, který tvoří severovýchodní část Mexika a na západě a jihu je ideálním cílem pro ty, kteří si chtějí prohlédnout zemi s neporušeným životním prostředím a krásnými korálovými útesy vhodnými k potápění a mayskými památkami.

Na co se můžete těšit?

 • korálové atoly druhého největšího bariérového útesu světa
 • mangrová výprava na Monkey River
 • národní park Five Blue s opicemi, jaguáry a tukany
 • korálový závrt Great Blue Hole

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě.

 • Ideální termín a klima:

  Belize leží v tropech a během celého roku je zde relativně stálé počasí – horko a vlhko. V období dešťů – tedy mezi červnem a listopadem a potom od února do poloviny dubna není dobrá doba na jachting. V letních měsících je navíc nebezpečí hurikánů.

  Nejlepší počasí na jachting v Belize je od listopadu do ledna a potom koncem dubna a květen.  

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy do Belize City. Transfer místní dopravou do Mariny v Placencia, nalodění.

 • 3. - 8. den

  Plavba po korálových atolech druhého největšího bariérového útesu světa: Idylická mořská rezervace South Water Caye, korálový ostrov se svými křišťálově čistými vodami. Výprava na kajacích mangrovy Monkey River. Ostrov Wippari Cay, mekka karibského rybolovu se skvělým šnorchlováním a spoustou delfínů v okolních vodách. Vydáme se i do vnitrozemí k pyramidě Altun Ha a navštívíme národní park Five Blues Lake s opicemi, jaguáry, tukany a jinými exotickými druhy volně žijící zvěře.

 • 9. - 15. den

  Pokračujeme v plavbě po bariérovém útesu: navštívíme unikátní korálový závrt Great Blue Hole, prozkoumáme korálové útesy okolo Turneffe Atol a zakotvíme u ostrova Caye Caulker, odkud se vydáme za stády kapustňáků a delfínů. Zbyde-li čas, vypravíme se k Mayské pyramidě Xuantunich, zvané také „Kamenná žena“.

 • 16. - 18. den

  Návrat do mariny, přesun do Belize City (noc v hotelu), následující den transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě