Belize na katamaránu

Belize je malinký stát mezi Guatemalou a Mexikem. Většina území je chráněná jako přírodní rezervace, ve vnitrozemí jsou husté lesy. Východní pobřeží Honduraského zálivu lemuje skupina 130 písečných ostrůvků a korálových útesů, známých pod společným názvem Belizské bariérové útesy. Nabízí tyrkysově zbarvené moře a úchvatné pláže. Rajské atoly podél korálové bariéry poskytují domov nejpestřejšímu mořskému životu na světě. Belizský bariérový útes (Great Blue Hole) je druhý největší živý korálový útes na Zemi. Je na seznamu světového dědictví UNESCO v ohrožení.

Belize vás ohromí svými plážemi, úchvatnými místy na potápění a šnorchlování i mayskými památkami. Zamilujete si okouzlující města a velmi přátelské obyvatele. Ve stínu památek starobylých říší se rozkládají malebné pralesní vesničky, v nichž stále přežívají tajemné ri­tuály mayských kněží.

Tato poměrně malá země mezi Karibským mořem a poloostrovem Yucatán skýtá obrovské možnosti poznání. Je ideálním cílem pro ty, kdo chtějí spatřit místo s nenarušeným životním prostředím, krásnými korálovými útesy a mayskými památkami.

Na co se můžete těšit?

 • korálové atoly druhého největšího bariérového útesu světa
 • mangrová výprava na Monkey River
 • národní park Five Blue s opicemi, jaguáry a tukany
 • korálový závrt Great Blue Hole

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě

   
   
   
 • Ideální termín a klima:

  Belize leží v tropech, takže během celého roku je zde relativně stálé počasí, horko a vlhko. V období dešťů, tedy mezi červnem a listopadem a od února do poloviny dubna, není dobrá doba na jachting. V letních měsících je navíc nebezpečí hurikánů.

  Nejlepší počasí na jachting v Belize je od listopadu do ledna a také od konce dubna po celý květen.  

   
   
 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jmenuje je ministerstvo dopravy ČR. Jsou to opravdu zkušení „mořští vlci“, prověření v nejnáročnějších podmínkách na moři i na souši. Jsou to skuteční profesionálové, přitom velmi empatičtí, na něž se můžete plně spolehnout.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i firemních skupin. Zodpovídají za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

   
   
 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být při včasné rezervaci významně levnější. Při rezervaci je však nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně můžete značně uspořit při včasném objednání letenek. 

   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy do Belize City. Transfer místní dopravou do Mariny v Placencia, nalodění.

   
   
 • 3. - 8. den

  Plavba po korálových atolech druhého největšího bariérového útesu světa: idylická mořská rezervace South Water Caye, korálový ostrov s křišťálově čistými vodami. Výprava na kajacích mangrovy Monkey River. Ostrov Wippari Cay, mekka karibského rybolovu se skvělým šnorchlováním a spoustou delfínů v okolních vodách. Vydáme se i do vnitrozemí k pyramidě Altun Ha. Navštívíme národní park Five Blues Lake s opicemi, jaguáry, tukany a jinými exotickými druhy volně žijící zvěře.

   
   
 • 9. - 15. den

  Pokračujeme v plavbě po bariérovém útesu: navštívíme unikátní korálový závrt Great Blue Hole. Prozkoumáme korálové útesy okolo Turneffe Atol. Zakotvíme u ostrova Caye Caulker, odkud se vydáme za stády kapustňáků a delfínů. Zbyde-li čas, vypravíme se k mayské pyramidě Xuantunich, zvané „Kamenná žena“.

   
   
 • 16. - 18. den

  Návrat do mariny, přesun do Belize City (noc v hotelu). Následující den transfer na letiště a odlet do Prahy.

   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě