Karibský sen na katamaránu (Guadaloupe)

Poklidná plavba bez náročnějších přeplaveb

Ostrovy Guadaloupe, Maria Galante a Dominika, kam se vydáváme, jsou součástí souostroví Malé Antily. Jedinečné místo na jachting s mnoha krásnými zátokami a plážemi, které vybízejí ke šnorchlování i rybaření. Budeme mít i čas na návštěvu historických památek. Malé Antily jsou nejpřitažlivější z celého Karibiku.  Nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum, to je Karibik!

Vyplouváme z ostrova Guadalope, který obeplujeme, následně si užijeme nádherné a téměř opuštěné pláže  na ostrově Marie-Galante a podrobně prozkoumáme ostrov Dominika, který je zároveň samostatným ostrovním státem mezi francouzskými departmenty. Tento ostrov je známý nádhernou krajinou uprostřed džungle a je také proslulý díky natáčení filmu Piráti Karibiku. Pokud bychom zkrátili plavbu kolem Guadaloupe, stihli bychom navštívit i další francouzský department Martinik.

Užijeme si  například lov tuňáků, budeme šnorchlovat, vyzkoušíme si kitesurfing, nebo vyrazíme do botanických zahrad. Všechny ostrovy nabádají také k výpravám do divoké tropické přírody. Můžeme vyrazit i na celodenní trek deštným pralesem k Bowling Lake ze kterého vyvěrají sirná zřídla.

Plavbu ukončíme nazpět na ostrově Guadaloupe. Tuto plavbu doporučujeme zejména klientům, kteří se na katamarán vydávají poprvé. Vyhneme se totiž dlouhé přeplavbě na Grenadiny, která může být pro jachtaře začátečníky náročnější. Plavbu z velké míry uzpůsobíme očekávání celé posádky a nemusíme podnikat žádné dlouhé přeplavby. Katamarán nám bude složit jako komfortní základna ze které můžeme podnikat šnorchlování, vyrážet na výpravy, rybařit a také relaxovat a užívat si. Ačkoliv si budeme užívat komfortu jako v hotelu a přitom budeme zároveň nocovat v nádherných zátokách, kde budeme dokonale sami.

Vzhledem k tomu, že posádky sestavujeme s velkým časovým předstihem, protože je nutné včas rezervovat lodě, prosíme o kontaktování co nejdříve. Někdy se stává, že při pozdní objednávce jsou kvalitní lodě již rozebrané.
Č. zájezdu
Odjezd
Návrat
Cena
 • 17. 10. 2024
  28. 10. 2024
  84 990 Kč / os. + leten. cca 24 000 Kč cena dle termínu nákupu Sleva do 30.4. 2024: 78 840 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě - sleva First minutes + letenka, cena dle termínu nákupu cca 29 000 Kč Loď Bali 4.3. (délka 13,2 m, šířka 7,1 m), příplatek za obsazení kajuty jedním činí 70%, délka plavby: 14 dní

  Pozn: Vzhledem k velmi omezenému počtu lodí prosíme zájemce o včasnou rezervaci!

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 27. 03. 2025
  07. 04. 2025
  83 990 Kč / os. + leten. cca 24 000 Kč cena dle termínu nákupu Sleva do 30.9. 2024: 78 840 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě - sleva First minutes + letenka, cena dle termínu nákupu cca 29 000 Kč Loď Bali 4.3. (délka 13,2 m, šířka 7,1 m), příplatek za obsazení kajuty jedním činí 70%, délka plavby: 14 dní

  Pozn: Vzhledem k velmi omezenému počtu lodí prosíme zájemce o včasnou rezervaci!

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 17. 10. 2025
  28. 10. 2025
  84 990 Kč / os. + leten. cca 24 000 Kč cena dle termínu nákupu Sleva do 31.12. 2024: 78 840 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě - sleva First minutes + letenka, cena dle termínu nákupu cca 29 000 Kč Loď Bali 4.3. (délka 13,2 m, šířka 7,1 m), příplatek za obsazení kajuty jedním činí 70%, délka plavby: 11 dní

  Pozn: Vzhledem k velmi omezenému počtu lodí prosíme zájemce o včasnou rezervaci!

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Na co se můžete těšit?

 • Nespočet atolů, ostrůvků a korálových bariér, které sami vybízejí ke šnorchlování.
 • Neskutečné potápění a šnorchlování v podvodní rezervaci Jacka Coustea.
 • Ostrov Dominika s úžasnou přírodou a nabídkou nádherných treků.
 • Výlet k Boiling Lake přes údolí Valley Desolation s koupáním v termálních pramenech.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  pronájem katamaránu po celou dobu
  českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
  polopenzi na lodi (snídaně a večeře)
  transfer z letiště do přístavu a zpět
  ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
  závěrečný úklid
  nafukovací člun
  pitná voda, plyn, nafta 
  poplatky za kotvení katamaránu
  celní a přístavní poplatky 
  pojištění CK proti úpadku
  pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě změnit zejména v závislosti na termínu objednávky.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 23.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, nápoje s výjimmkou vody čaje a kávy, paddleboard. 

  Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Minimální počet účastníků:

  6

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ideální termín a klima:

  Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu se pohybují v rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Stravování:

  Tato plavba je s polopenzí, kdy kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme rádi za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě. Je samozřejmě možné přibrat na palibu ještě kuchaře, nicméně to by neúměrně zvýšilo cenu plavby a proto volíme jen výjimečně při plavách na míru, nikoliv při této plavbě.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi zpravidla s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazená dvěma osobami.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověření v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Realizace plavby:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

  V závislosti na termínu objednávky a volných lodích v marinách si vyhrazujeme i možnost charterovat katamarán v sousedním francouzském departmantu v Martiniku a upravit trasu, nebo dokonce začít na Martiniku a skončit v Gaudaloupe.

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců.  Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem.  V tomto termínu také přiznáváme slevu First minutes ve výši 4 %.  Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím termínem plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávku konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí v osvědčených charterových společnostech, které mají kvalitní jachty.

  Pro ucelené skupiny realizujeme Plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odpoledne odlet z Prahy na ostrov Guadalupe, transfer do mariny v Pointe -á-Pitre, nalodění. Přivítání s kapitánem a breefing, krátký přejezd do chráněné zátoky, kde strávíme noc na kotvě.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 2. - 3. den

  Objevování Guadeloupe a divoké tropické přírody. Možnost skvělého šnorchlování či potápění (místní dive centra) v rezervaci Cousteau nebo výlet do tropického národního parku Parc National de la Guadeloupe. Případně jedinečná túra na sopku La Soufrière (1 467 m.n.m.), která je nejvyšším vrcholem Malých Antil.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 4. den

  Přeplavba na ostrov Dominika se zastávkou na nádherných ostrovech Terre-de-Haut a Îles des Saintes je souostroví asi desítky ostrovů a ostrůvků a zároveň velice působivé místo s nádhernými plážemim a nádhernými západy slunce.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 5. den - 7. den

  Dominika, Waitukubuli National trail – nádherné treky různých obtížností, přičemž jedím z nejpůsobivějších bude výlet k Boiling Lake přes údolí Valley Desolation s koupáním v termálních pramenech. Případně výstup na vrchol sopky Morne Diablotin s úžasnými výhledy.

  variantně koupání a šnorchlování na pláži Champagne, jejíž název je odvozen vyvěrání řetízků mnoha bublinek sopečného plynu, kdy si připadáte že se koupete v šampaňském.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 8. - 9. den

  Přeplavba podél východního pobřeží Dominiky na ostrov Maria-Galante, kde jsou úžasné pláže a skvělá místa na šnorchlování a zároveň je zde minimum lidí.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 10. den

  Návrat do mariny Pointe-Pitre, vylodění a transfer na letiště.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 11. den

  Přílet do Prahy.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán je vlastně ve své podstatě malý komforní hotel se kterým můžete zakotvit v nádherných zátokách, nebo si vybrat opuštěné pláže kam se nedá dostat jinak než na lodi. Je i místem ze kterého můžete rovnou šnorchlovat nebo rybařit…

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Na katamaránu jsou stejně jako na jednotrupé plachetnici zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší). Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc kotvit v maríně nebo v hezkých romantických zátokách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně. Na katamaránu je samozřejmě tento prostor výrazně větší.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Dalším místem, kde se celá posádka může sejít je v zadní části katamaránu na palubě. Tady je vždy velký stůl a posezení je navíc chráněné chráněné střechou či plachtou před sluncem, deštěm a větrem. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu je samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu většinou dokonce čtyři.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Možná dispozice katamaránu:  v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě