Kuba na katamaránu

kapitán Kuba Kočí

Kuba je docela jiná, než ostatní destinace v Karibiku a dodnes si zachovala svou autentickou atmosféru. Můžete poznat stará koloniální centra rozpadajících se měst, stejně jako super moderní resorty a letoviska. Doba kdy se Kuba začala otevírat světu jsou také pryč a postupně se Kuba stává jakýmsi skanzenem a zároveň jednou z nejvyhledávanějších destinací Karibiku. Kuba je totiž opravdu specifická a nenapodobitelná, zachovává si jisté kouzlo, které přetrvává v čase. Výjimečná tropická příroda, blankytné moře s mnoha korálovými útesy a atoly, neuvěřitelné množství opravdu pestře zbarvených ryb a dechberoucí přírodní scenérie. Můžete neustále objevovat zapomenuté pláže a osamělá zákoutí z paluby lodi na více než čtyřech tisících ostrůvcích a ostrovech.

Z hlediska jachtingu je Kuba doposud málo objevenou destinací a doslova rájem bez turistů a zároveň bezpečné dobrodružství. O nějaké moderní marině se nám může jen zdát, ale když si půjčíme spolehlivou loď a spolehneme se na svého kapitána, nemůžeme si přát dokonalejší místo. Úchvatné pobřeží, jedinečná a nespoutaná příroda, téměř neporušené korálové útesy a kontrasty, jaké jinde v Karibiku neuvidíte.

Na katamaránu si dopřejeme chutnou stravu plnou ovoce a darů moře. Zažijeme skvělou atmosféru a také ochutnáme vyhlášený kubánský rum a možná i doutníky. Tak se nenechte lákat a vyražte s námi do zcela nové destinace.

Č. zájezdu
Odjezd
Návrat
Cena
 • 15. 11. 2024
  03. 12. 2024
  96 640 Kč/os. + leten., cena dle termínu nákupu cca 28 000Kč Sleva do 30.4. 2024 86 640 Kč/os. + leten., cena dle termínu nákupu cca 28 000 Kč 

  Loď Bali 4.1. (délka 12,35 m, šířka 6,72 m), příplatek za obsazení kajuty jedním činí 70%, délka plavby: 14 dní

  Pozn: Vzhledem k velmi omezenému počtu lodí prosíme zájemce o včasnou rezervaci!

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 14. 11. 2025
  02. 12. 2025
  99 640 Kč/os. + leten., cena dle termínu nákupu cca 29 000Kč Sleva do 31.12. 2024 89 640 Kč/os. + leten., cena dle termínu nákupu cca 29 000 Kč 

  Loď Bali 4.1. (délka 12,35 m, šířka 6,72 m), příplatek za obsazení kajuty jedním činí 70%, délka plavby: 14 dní

  Pozn: Vzhledem k velmi omezenému počtu lodí prosíme zájemce o včasnou rezervaci!

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Na co se můžete těšit?

 • Zažijeme úžasné přírodní scenérie, zapomenuté bílé pláže na liduprázdných ostrovech a ostrůvcích, kde budeme objevovat neuvěřitelná zákoutí.
 • Poznáme z jachtařského hlediska málo objevenou destinaci, která je rájem bez turistů a nabízí úžasné ostrovy, ostrůvky, atoly a korálové útesy.
 • Oceníte velice zkušeného a komunikativního kapitána (také) Kubu Kočího, který je také skvělým kuchařem.
 • Poznáme Kubu, která si dodnes zachovává své kouzlo, které přetrvává v čase.
 • Zažijeme autentickou atmosféru Havany jako starého a rozpadajícího se koloniálního centra.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  • pronájem kvalitního katamaránu po celou dobu plavby
  • českého kapitána a průvodce v jedné osobě
  • polopenzi na lodi (bohaté snídaně a opulentní večeře)
  • transfer z letiště do přístavu a zpět
  • Ubytování v hotelu Havaně 
  • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky, ručník)

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  • letenky z Prahy (na vyžádání zajistíme)
  • aktivity nad rámec vlastní plavby
  • nápoje s výjimkou pitné vody, čaje a kávy
  • paddleboard
  • kubánské vízum
  • turistická taxa

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Počasí a ideální termín

  Díky tomu, že leží Kuba v tropické oblasti, dosahují typické teploty po celý rok 25 – 30°C s občasnými přeháňkami a teplota vody v oceánu nikdy neklesne pod 24°C. Od listopadu do dubna je období sucha, zatímco období dešťů trvá od května do října a v tomto období je výrazně více srážek. To ovšem neznamená, že by v létě neustále pršelo a v březnu by nepadla ani kapka.  V období zimních měsíců (prosinec – leden) panují chladnější teploty kolem 26 °C a toto období je tedy pro Evropa pro cestování nejpříhodnější. 

  V letních měsících mohou udeřit tornáda a jejich vrcholné období nastává v září a první polovině října. Trvale zde vanou větry, kterým se říká pasáty, což ocení právě jachtaři.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naši kapitáni

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jmenuje je ministerstvo dopravy ČR. Jsou to opravdu zkušení „mořští vlci“, prověření v nejnáročnějších podmínkách na moři i na souši. Jsou to skuteční profesionálové, přitom velmi empatičtí, na něž se můžete plně spolehnout.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i firemních skupin. Zodpovídají za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naše doporučení:

  Plavby připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být při včasné rezervaci významně levnější. Při rezervaci je však nutné uhradit 50 % zálohu. Obdobně můžete značně uspořit při včasném objednání letenek.  V případě Kuby platí ještě jedno omezení – je zde poměrně malý počet dobrých lodí a je tedy nutné objednávat lodě co nejdříve. Chceme vás proto požádat, abyste neváhali s přihláškami i dlouhý čas předem, umožní nám to včas objednat loď a často můžeme tak nabídnout i zájezd se slevou.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Víza

  Občasné ČR potřebují pro vstup na Kubu víza. Vízum vám samozřejmě zprostředkujeme a jeho vyřízení je možné 3 měsíce před odletem. Podmínkou pro udělení víza a přicestování na Kubu je platný pas minimálně 6 měsíců po návratu. Cena víza je 800 Kč.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Turistická taxa

  Turistická taxa, kterou musí uhradit každý turista při odletu jako odletoivou taxu činí 25 CUC (cca 600 Kč).

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy, přílet do Havany, večer a nocleh v Havaně – opravdový zážitek. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 3. den

  Poklidné dopoledne ve městě zašlé koloniální slávy – v Paříži Karibiku. Odpoledne cca 2 hod. přejezd mikrobusem do mariny v Cienfuegosu, převzetí lodě a nákup potravin. Nocleh již na lodi v některé odlehlé zátoce nebo v marině. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 4. - 5. den

  Celodenní přeplavba na ostrov Cayo Largo del Sur, kotvení na známé pláži Playa Tortuga. Ostrov Cayo Largo je mnohými považován za nejkrásnější místo na Kubě, nabízí 27 kilometrů bělostných pláží s průzračným mořem, korálové útesy a nedotčenou přírodu. Návštěva želví farmy „Finca de Tortugas“, možnost potápění na korálovém útesu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 6. - 7. den

  Návštěva ostrůvku Cayo Iguana, kde spatříme množství leguánů. Plavba západním směrem: nádherná pláž Playa Rosario s množstvím palem a skvělým šnorchlováním, rezervace Cayo Cantiles mj. se spoustou opic, ostrov Cayo Campos s vědeckou experimentální stanicí, ostrov Cayo Matías s možností potápění na vraku lodi.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 8. - 10. den

  Přeplavba na nejvzdálenější cíl a největší ostrov ze souostroví – ostrov Isla de la Juventud. Přírodní rezervace Punta Francés se skvělým potápěním. Městečko Nueva Gerona, dosud nezkažené turismem. Výlety po ostrově nebo potápění. Pěší přesun z pláže Punta del Este na východní pobřeží k jeskyním s více než 200 unikátními předkolumbovskými piktogramy.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 11. - 12. den

  Návštěva majáku Carapachibey. Možnost vyhlášeného rybolovu a šnorchlování u korálů. Ostrov Cayo Matias s porosty mangrovníků a obrovskými mušlemi.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 13. - 14. den

  Plavba zcela mimo civilizaci – mezi korálovými útesy a malými atoly směrem k ostrovu Cayo Rico, kde zakotvíme. Skvělé šnorchlování –  k vidění rejnoci, siby, barakudypapouščí ryby, kanicové, ropušnice, perutýni,…

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 15. - 16. den

  Návrat v poklidném tempu zpět do domovské maríny. Ostrov Cayo del Rosario, kde se k lodi často připojí skupiny zvědavých delfínů, se kterými lze plavat.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 17. den

  Přejezd do Havany, závěrečný nocleh v Havaně.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 18. - 19. den

  Transfer na letiště a návrat do Prahy.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

   
   
   
   
 • Společenská místnost t.zv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

   
   
 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

   
   
   
   
 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím wc.

   
   
 • Zadní krytá zadní část katamaránu.

   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě