Belize na katamaránu

prvoplavba 2024 s kapitánem Kubou Kočím - NOVINKA!

Naše plavba míří podél druhého největšího bariérového útesu na světe. Budeme pozorovat pestré korály i neskutečně barevné tropické ryby. Po dni stráveném objevováním podmořských tajemství budeme relaxovat na krásných písečných plážích s palmami, které dotvářejí idylickou atmosféru tohoto tropického ráje. Tady doplníte energii slunečními paprsky a osvěžujícími ovocnými koktejly.

Belize je malinký stát mezi Guatemalou a Mexikem a většina jeho území je chráněná jako přírodní rezervace a vnitrozemí pokrývají husté lesy. Východní pobřeží Honduraského zálivu lemuje skupina 130 písečných ostrůvků a korálových útesů, známých pod společným názvem Belizské bariérové útesy. Nabízí tyrkysově zbarvené moře a úchvatné pláže. Rajské atoly podél korálové bariéry poskytují domov nejpestřejšímu mořskému životu na světě.

Na Belizských bariérových útesech prozkoumáme Great Blue Hole. Je to obrovská podvodní jeskynní formace ve tvaru kruhu s průměrem asi 300 metrů a hloubkou kolem 125 metrů. Vědci předpokládají, že tyto úchvatné jeskynní útvary vznikly dříve, než bylo na tomto místě moře. Great Blue Hole je fascinující mystické místo, které fascinuje vědce, milovníky přírody i potápěče. Belizský bariérový útes  včetně Great Blue Hole je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO v ohrožení.

Když budeme mít chuť i čas, můžeme se vydat i do vnitrozemí, kde budeme obdivovat velkolepé mayské chrámy. Ve stínu památek starobylých říší se rozkládají malebné pralesní vesničky, v nichž stále přežívají tajemné ri­tuály mayských kněží. Zamilujete si okouzlující města a velmi přátelské obyvatele.

Tato poměrně malá země mezi Karibským mořem a poloostrovem Yucatán skýtá obrovské možnosti poznání. Je ideálním cílem pro ty, kdo chtějí spatřit místo s nenarušeným životním prostředím, krásnými korálovými útesy a mayskými památkami.

 

Č. zájezdu
Odjezd
Návrat
Cena
 • 01. 11. 2024
  16. 11. 2024
  88 730 Kč/os. + letenka, cena dle termínu nákupu cca 27000 Kč, Loď: Excess (délka: 11,42 m, šířka: 6,59 m)

  Příplatek za obsazení dvoulůžkové kajuty jedním činí 70 %,  délka vlastní plavby: 14 dní

  Pozn. Na závěr je možné prodložení zájezdu o 5 dní a spolu s kapitánem a vypravit se objevovat mayské památky v džungli.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 31. 10. 2025
  15. 11. 2025
  94 730 Kč/os. + letenka, cena dle termínu nákupu cca 27000 Kč, 89 730 Kč/os. + letenka, sleva first minutes do 30.4. 2025 Loď: Excess (délka: 11,42 m, šířka: 6,59 m)

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Ideální termín a klima:

  Belize leží v tropech, takže během celého roku je zde relativně stálé počasí, horko a vlhko. V období dešťů, tedy mezi červnem a listopadem a od února do poloviny dubna, není dobrá doba na jachting. V letních měsících je navíc nebezpečí hurikánů.

  Nejlepší počasí na jachting v Belize je od listopadu do ledna a také od konce dubna po celý květen.  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jmenuje je ministerstvo dopravy ČR. Jsou to opravdu zkušení „mořští vlci“, prověření v nejnáročnějších podmínkách na moři i na souši. Jsou to skuteční profesionálové, přitom velmi empatičtí, na něž se můžete plně spolehnout.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu i firemních skupin. Zodpovídají za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naše doporučení:

  Plavby připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být při včasné rezervaci významně levnější. Při rezervaci je však nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně můžete značně uspořit při včasném objednání letenek. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena zahrnuje:

  • pronájem kvalitního katamaránu po celou dobu plavby
  • českého kapitána a průvodce v jedné osobě
  • polopenzi na lodi (bohaté snídaně a opulentní večeře)
  • transfer z letiště do přístavu a zpět
  • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky, ručník)
  • závěrečný úklid lodi
  • pitná voda, nafta, plyn
  • poplatky za kotvení katamaránu
  • přístavní poplatky
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění lodi (s výjimkou vnitřního zařízení)
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  • letenky z Prahy (na vyžádání zajistíme)
  • aktivitry nad rámec vlastní plavby, vstupy do národních parků
  • nápoje s výjimkou pitné vody, čaje a kávy
  • paddleboard
  • turistická taxa ve výši cca 40 USD
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

   

   
  Odlet z Prahy do Belize City a následně přelet do Placencia.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 3. - 8. den

  Plavba po korálových atolech druhého největšího bariérového útesu světa: idylická mořská rezervace South Water Caye, korálový ostrov s křišťálově čistými vodami. Výprava na kajacích mangrovy Monkey River. Ostrov Wippari Cay, mekka karibského rybolovu se skvělým šnorchlováním a spoustou delfínů v okolních vodách. Vydáme se i do vnitrozemí k pyramidě Altun Ha. Navštívíme národní park Five Blues Lake s opicemi, jaguáry, tukany a jinými exotickými druhy volně žijící zvěře.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 9. - 15. den

  Pokračujeme v plavbě po bariérovém útesu: navštívíme unikátní korálový závrt Great Blue Hole. Prozkoumáme korálové útesy okolo Turneffe Atol. Zakotvíme u ostrova Caye Caulker, odkud se vydáme za stády kapustňáků a delfínů

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 16. - 18. den

  Návrat do mariny, přesun do Belize City (noc v hotelu). Následující den transfer na letiště a odlet do Prahy.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Pozn.

  Zájemci si na závěr mohou prodloužit spolu s kapitánem zájezd a vypravit se k mayské pyramidě Xuantunich, zvané „Kamenná žena“, nebo si udělat krátký výlet do Guatemaly. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Belize:

  Pro cestu do Belize nepotřebujete vízum, pokud nejde o delší cestu než 30 dní. Při odjezdu ze země je nutné uhradit turistický poplatek ve výši cca 40 USD. Ačkoliv má Belize vlastní měnu – BZD (belizský dolar), běžně se platí vše v amerických dolarech a nemá smysl brát s sebou jinou měnu. Většina obchodů a restaurací akceptuje platební karty.  Elektrické napětí je 110 V a zástrčky mají ploché konektory stejného typu jako v USA. Doporučujeme nepít jinou než balenou vodu, případně na lodi odsolenou vodu.

  Belize je malá země na východním pobřeží Atlanského oceánu ve Střední Americe. Název Belize používá stát od roku 1973, do té doby to byl Britský Honduras. V roce 1981 získává země nezávislost.  Turisté, kteří sem přijíždějí vyhledávají zejména mayské památky, národní parky, přírodní rezervace a ostrůvky v Karibském moři s nedoknutou přírodou. Belize je proslulé zejména nádhernými korálovými útesy, které jsou ideální pro šnorchlování a potápění. Obdobně je za potápěčský ráj považována mořská hlubina Deep Hole, která je navíc obestřena mnoha tajemstvími. 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
   
   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

   
   
   
   
   
 • Společenská místnost t.zv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

   
   
   
   
   
 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

   
   
   
   
   
 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím wc.

   
   
   
   
   
 • Zadní krytá zadní část katamaránu.

   
   
   
   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě