Francouzská Polynésie na katamaránu

Komfortní poznávání nejkrásnějšího souostroví v Pacifiku

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou částečně korálového a částečně sopečného původu. Prstence korálových útesů vytvářejí kolem ostrovů jakousi bariéru. V tyrkysově zbarvených lagunách bezpečně zakotvíme.

Polynésie představuje dodnes téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě nás. Budeme se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Pohodlný katamarán za dostupnou cenu poskytne komfort, relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům. Budeme plavat s rejnoky, chytat čerstvé ryby a se sklenkou vína pozorovat západy slunce. Vyzkoušíme i skvělou místní kuchyni.

Loď nám dává svobodu a volnost. Během 14denní plavby poznáme hned šest ostrovů: legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou. Ostrov Raiatea s úžasnými přírodními scenériemi. Tak trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz. A ještě ostrov Taha´a, jemuž se také přezdívá „Vanilla Island“, kde se produkují perly výjimečné kvality. A nakonec nádherné korálové atoly Maupi a Tupai.

Č. zájezdu
Odjezd
Návrat
Cena
 • 500225
  03. 03. 2025
  23. 03. 2025
  119 900 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě 114 900 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě- sleva first minute  + letenka odhadem cca 55 000 Kč (záleží na včasném nákupu)

  Pozn. Vlastní plavba proběhne v termínu 5. – 19.3. 2025. Vyplouváme z ostrova Raiatea. Pokud si od nás necháte zakoupit i letenky, navrhnete vám navíc i možnost stopoveru v San Franciscu. 

  Možnost nabízíme možnost prodloužit pobyt na Tahiti včetně ostrova Moorea o 3 dny za cenu 13 000Kč. Cena zahrnuje ubytování, auto a trajekt Papeete – Moorea. Potom návrat 24.3.

   

   

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  • pronájem katamaránu po celou dobu
  • českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
  • transfer z letiště do přístavu a zpět
  • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
  • závěrečný úklid
  • nafukovací člun
  • polopenzi na lodi (všechny snídaně a 7 x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
  • pitnou vodu, plyn, naftu
  • poplatky za kotvení katamaránu
  • celní a přístavní poplatky 
  • pojištění CK pro případ úpadku
  • pojištění lodě (s výjimkou vnitřního zařízení)

  Pozn.:  V současné době již místa částečně prodaná, máme zarezervovanou loď a termín plavby je pevně stanoven.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  Letenku včetně poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha ke dni 10.11. ve výši 49 800 Kč, večeře mimo loď (7 x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety.  Ubytování v hotelu v San Franciscu a v Papeete během cesty.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ideální termín a klimatické podmínky:

  Dobré počasí na jachting je na Tahiti a ve Francouzské Polynésii je od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24 – 28°C.  Zbytek roku je deštivější, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit s mírně vyššími teplotami 24 – 31°C.

  Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí je většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisuje Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je potom zpravidla finančně výhodnější.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu rezervace významně levnější. Při rezervaci je vždy nutné uhradit 50 % zálohu. Aktuálně máme k dispozici 2 dvoulůžkové kajuty.

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Minimální počet účastníků:

  Minimální počet účastníků je 6 osob. Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Minimální počet:

  Minimální počet účastníků: 6

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká plavba na ostrov Tahaa.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 3. - 4. den

  Plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 5. - 6. den

  Přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu Marate Taputapuatea. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 7. - 10. den

  Plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápěnína kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů… Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 11. - 13. den

  Plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem
  ostrova, večeře v restauraci. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 14. - 15. den

  Plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce Hurepiti. Vanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy. Polynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 16. - 18. den

  Návrat do mariny na Raiatea a předání lodi. Letecký návrat na Tahiti a do Prahy.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Poznámky:

  • V itineráři není detailně uvedeno letecké spojení. Je to z toho důvodu, že letíme doslova na druhou stranu zeměkoule a nabízíme účastníkům možnost zařídit letenku se stopovery a během cesty se zastavit v San Franciscu, New Yorku nebo na Papeete.
  • Jako tradičně i letos si celá skupina ještě 3 dny v Papeete na Tahiti (již bez katamaránu). Chybí nám poslední dva účastníci.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky, a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší. Je však vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salonem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Společenská místnost, tzv. salon s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď během noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romatických zátokách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím wc.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Krytá zadní část katamaránu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ostrovu Bora Bora dominuje skalnatý vrchol Mount Otemanu tyčící se ve výšce 700 m nad ostrovem. Ostrov podobně jako perly náhrdelníků obkružují desítky dalších ostrůvků s tyrkysovými lagunami a bílými plážemi.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě