Řecko na jachtě

Řecko je ideálním místem pro jachting. Zdejší podmínky jsou natolik rozdílné, že si vybere každý. Ten, kdo chce jen relaxovat a užívat si pohodu na moři, ale také aktivní jachtař, který touží si co nejvíc zaplachtit. Všechny čekají klidná a opuštěná místa, na která se jinak než lodí nelze dostat. Řecko má ve srovnání s jinými jachtařskými destinacemi velký počet slunečných dní a minimální srážky. Navíc je to nádherná země plná milých a usměvavých lidí, pohádkových zátok s tyrkysově zbarvenou vodou a bílých přímořských vesniček. Kdo ji jednou navštíví, bude se sem chtít stále vracet.

Vyměňte tedy hotel za loď a ochutnejte Řecko. Odpočinek a jachting na plachetnici či katamaránu je velké dobrodružství. Zajistíme vám lodě i zkušené kapitány, nepotřebujete žádnou dovednost. Na lodi zažijete neopakovatelný pocit naprosté svobody. Dostanete se do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou i mořskou faunou. Poznáte romantické ostrůvky, starobylá místa, úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži, budete obdivovat nádherné západy slunce. Užijete si koupání v průzračně čistém moři.

Na co se můžete těšit?

 • Bílé přímořské vesničky a větrné mlýny
 • Řecko s tisíci ostrovy a středozemním klimatem
 • Pohádkové zátoky s tyrkysově modrou vodou
 • Větrné Kyklády jako výzva
 • Objevte na jachtě Athény
 • Skvělé a nesmyslně levné řecké hospůdky a restaurace

Doporučená délka pobytu: 8 - 12 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě.

 • Cena:

  Cena je přímo závislá na termínu, volbě lodě (plachetnice nebo katamarán), destinaci, programu a délce plavby. Na vyžádání vám vykalkulujeme cenu na základě konkrétního zadání. Samozřejmě jsme připraveni nabídnout i špičkového kapitána.

 • Porovnání Řecko - Chorvatsko

  Nabídka jachtařských služeb je v Chorvatsku ve srovnáním s Řeckem na výrazně vyšší úrovni.

  V Řecku jsou lidé výrazně přátelští, komunikativní a laskaví.  Pitná voda i parkování je vesměs všude zdarma. Ačkoliv marin je v Řecku méně, není problém zůstat kdekoliv na kotvě a přitom vás to nebude nic stát. 

  V Řecku není jachtařská infrastruktura ani zdaleka tak rozvinutá jako v Chorvatsku. Na jachtařské mariny narazíte zřídka. Zato všude potkáte příjemné lidi a málokde zaplatíte za stání. Obvykle se platí pouze za elektřinu a vodu (je-li k dispozici). Řecko je jachtařskou oblastí, kam můžete jezdit 10 let a stále budete mít co objevovat. Jednotlivé oblasti se od sebe zásadně liší. Zelené ostrovy na Jónském moři na jaře opojně voní a jachting je zde nenáročný. Kyklády a Dodekanésy jsou suché a vyprahlé. Jachting na Egejském moři je díky meltemi náročný a vhodný především pro zkušené jachtaře.

  Řecko vám mimo jiné nabídne skvělá řecká jídla za velmi nízké ceny. Zdejší kuchyně je založená na čerstvých ingrediencích, bylinkách, zelenině, salátech a rybách, je jednoduchá a chutná. V mnohém je podobná italské kuchyni, ale nezapře vliv Balkánu.

 • Ideální termín a klima:

  V Jónském moři není častý přílišný vítr. Díky jeho chráněné poloze se zde nemusíte obávat silného suchého větru.

  Ten se naopak naplno projeví až v Egejském moři. Je velmi silný v širokém koridoru mezi Kykládami a Dodekanésami.

  V dubnu, květnu a červnu, stejně jako v září a říjnu, fouká v Egejském i Jónském moři stabilní a spolehlivý mistral. V tomto období se nevyskytují silné větry, navíc je moře na konci léta  vyhřáté na příjemných 28 – 30 °C. V Řecku se lze koupat od května, kdy teplota moře dosahuje 19 – 21 °C. Průměrná denní nejvyšší teplota vzduchu stoupá od dubnových 19 °C přes červencových a srpnových 27 °C až po říjen, kdy teplota klesá k 22 °C.

  Počasí je typicky středomořské, charakteristické horkým a suchým létem a mírnou, obvykle deštivou zimou. Pokud v létě prší, tak převážně krátce. Maximálně se vyskytnou několikahodinové bouřky.

 • Ubytování:

  V případě katamaránu i plachetnice je ubytování ve dvoulůžkových kajutách. Na katamaránu je více prostoru a pohodlí.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor). Jmenuje je ministerstvo dopravy ČR a jsou to opravdoví zkušení „mořští vlci“.  Všichni jsou prověření v těžkých podmínkách na moři i na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  empatičtí, s bohatými zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování až po praktické věci, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • Jónské moře sever

  Podmínky na jachting jsou v Jónském moři hodně podobné jako v Chorvatsku. Řecko je však víc pohodové, nikdo vás nebude nutit platit za bóje. Městských přístavů je tu ale méně než v Chorvatsku. Je tu jakoby svobodněji, ovšem s menším zázemím marin. Moře mezi Korfu a pevninou je klidné. Pokud přijde silnější vítr, najdete vždy dobré a bezpečné útočiště, kam se schovat. Také oceníte, že voda v Jónském moři je teplejší. Na ostrov Korfu létá přímá linka z Prahy.

 • Jónské moře jih

  Oblast ostrovů a ostrůvků na uzavřeném moři mezi Leftkádou a Zakyntosem jsou asi tou nejlepší oblastí v Řecku, pokud vyrazíte na jachtu s rodinou nebo chcete relaxovat a odpočívat. Ostrovy jsou poměrně blízko, všude najdete množství zátok a přístavů. I tady platí, že moře je výrazně teplejší než v Chorvatsku, jen marin je zde méně. Lidé jsou tu velmi milí, srdeční a pořád se smějí.

  Jižní Jónské moře má výrazně členitější  ostrovy. Proslulý Zakyntos i další ostrovy  charakterizují horské vísky, odlehlé kláštery a podmanivé výhledy.

 • Východní Peloponés

  Východní Peoloponés je oblíbená destinace pro posádky vyplouvající z Atén. Peloponés nabízí poklidnější plavbu než větrné Kyklády. I tady najdete krásné romantické zátoky, přímořská městečka a rybářské vesničky. Vyrazit můžete přímo z Athén, kam létá z Prahy přímá letecká linka.

 • Kyklády

  Řecké souostroví Kyklády najdete v Egejském moři jihovýchodně od Athén. Ostrovy jsou velmi rozmanité a rozdílné. Turisty hojně vyhledávaným místům se lze vyhnout. Je tu totiž i množství malebných a přitom zapomenutých ostrovů. Vytvářejí tu jakýsi pomyslný kruh (kyklos). Najdeme zde typické modré domky, větrné mlýny, vinice i liduprázdné pláže. Některá místa proslula nočním životem. Možná že právě tyto ostrovy jsou pozůstatkem bájné Atlantidy.

  Ačkoliv můžete na Kyklády vyrazit přímo z Athén, kam je přímé letecké spojení, je výhodné přejet trajektem na Paros nebo Mykónos a teprve odtud vyplout. Na Mykónos lze také přeletět místní leteckou linkou.

  Kyklády patří mezi hodně větrné jachtařské oblasti, plavba tu má výrazně sportovní charakter. Jde o obtížnou oblast vhodnou pro sehrané posádky.

 • Sporady:

  Sporady jsou roztroušené ostrovy v Egejském moři. Náleží k Řecku, ale jsou trochu stranou turistického ruchu. Nenajdete zde žádnou marinu. Je tu jen jediné plovoucí molo na Skiathosu, odkud odplouvají všechny charterové lodě, a pak pár městských přístavů. Je tedy pravděpodobné, že v mnoha odlehlých zátokách nepotkáte žádnou jinou loď. 

 • Saronské souostroví:

  Saronské souostroví a Saronský záliv leží blízko Athén, kam se lze přeletět přímým letem z Prahy. Oblast je hodně navštěvovaná díky historickým památkám, například amfiteátru v Epidavrosu nebo chrámu Afaia na ostrově Egina. Najdete tady dlouhé písčité pláže lemované voňavými borovicovými lesy, romantické malé přístavy i liduprázdné zátoky. Překvapivě je tu velké množství marin a vzdálenosti mezi přístavy a ostrovy jsou malé. Nevytvářejí se zde velké vlny, protože v Saronském zálivu příliš nefouká, takže tu můžete strávit poklidnou rodinnou dovolenou na moři.

Místa, aktivity a ubytování

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě