Francouzská Polynésie jachta

Úchvatné korálové ostrovy, tropické moře plné ryb, usměvaví domorodci i exotická místní kultura – to je Francouzská Polynésie. Tento nezapomenutelný konec světa můžete svobodně a aktivně poznávat z plachetnice nebo katamaránu.

V tomto dodnes nedotčeném ráji s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi budete často docela sami. Čeká vás úžasné koupání, šnorchlování i dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Pohodlný katamarán za dostupnou cenu vám nabídne relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům. Budete plavat s rejnoky, chytat čerstvé ryby, pozorovat západy slunce se sklenkou vína. Ochutnáte i skvělou místní kuchyni.

Plavba Polynésie na míru dává velkou míru volnosti. I když máme rozmyšlený itinerář (viz zájezd Francouzská Polynésie s termínem), lze jej libovolně uzpůsobit podle míst, která vás okouzlí.

Na co se můžete těšit?

 • nejkrásnější laguna Tichomoří Bora Bora
 • korálové bariéry, ostrovy, atoly a laguny
 • úchvatné výlety do nitra divoké tropické přírody a deštných pralesů
 • jedinečná polynéská kuchyně a kultura

Doporučená délka pobytu: 14 dní na moři.

Fotogalerie

 
 

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Ideální termín a klimatické podmínky:

  Dobré počasí na jachting na Tahiti a ve Francouzské Polynésii je od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24 – 28°C.  Zbytek roku je deštivější, s mírně vyššími teplotami 24 – 31°C, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit .

  Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí je většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování. 

   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

   
   
 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisujeme Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je pak zpravidla finančně výhodnější.

   
   
 • Naše doporučení

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi při včasné rezervaci může být významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

   
   
 • Počet účastníků

  Minimální počet účastníků jsou 4 pro plachetnici a 8 osob pro katamarán. Velikost lodě volíme podle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

   
   
 • Minimální počet účastníků:

  Vzhledem k tomu, že nabízíme loď jako celek, je celkový počet účastníků na vás. Podle počtu účastníků je možné zvolit vhodnou loď. V případě plachetnice doporučujeme zpravidla  4 – 6, v případě katamaránu 8 – 10.

   

   

   

   
   
 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečí posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

   
   

Itinerář pro inspiraci

 • ostrov Tahiti

  Tahiti je poměrně hornatý ostrov, který z velké části pokrývá deštný prales, ale najdete tu také vyhlášené pláže.  Je největší z ostrovů Francouzské Polynésie, který se nachází v souostroví Îles de la Société v Tichém oceánu. Na tomto ostrově také leží hlavní město Papete.

   
   
 • ostrov Moorea

  Moorea leží jen 18 kilometrů od Tahiti. Z průzračné laguny se tu zvedá osm ohromných horských vrcholů a vytváří výraznou, drsnou siluetu, viditelnou ze západního pobřeží Tahiti. Severní pobřeží rozdělují dvě symetrické zátoky: Cookova a Opunohu.

   
   
 • ostrov Huahine

  Ostrovu Huahine se někdy přezdívá „ostrov rebelů“. Drží si autentický polynéský ráz a zároveň je pro cestovatele velkou výzvou.

  Huahine ve skutečnosti tvoří dva samostatné ostrůvky oddělené úzkým kanálem. Ten větší – Huahine Nui je rozvinutější, živější a zároveň hlučnější. Naopak menší Huahine Iti je téměř neobydlený, ale naplno ukazuje, jak krásná příroda ve Francouzské Polynésii vlastně je.

   
   
 • atol Maupiti

  Atol Maupiti je nejosamělejší ze Společenských ostrovů. Laguna ostrova je nádherná, kotvíme na dvou metrech průzračné vody, všude okolo nás je nekonečné koupaliště! Maupiti se přezdívá „malá Bora Bora“ a podle znalců tu najdete atmosféru jako na Bora Bora před padesáti lety.

   
   
 • ostrov Bora

  Ostrov Bora Bora je nejznámější ze Společenských ostrovů a vypadá poněkud kýčovitě. Má rozlehlou lagunu, uprostřed níž leží centrální ostrov s monumentálním skalnatým masivem Mt. Otemanu. Laguny v celém souostroví lemují nízké palmové ostrůvky zvané motu. Jsou to přesně takové ty vysněné robinsonské ostrovy, kde můžete meditovat pod palmami a naslouchat šplouchání příboje.

   
   
 • ostrov Tahaa

  Ostrovu Tahaa se přezdívá ostrov perel a vanilky. Má společnou lagunu s ostrovem Raiatea a leží v pomyslném středu Společenských ostrovů. I tady najdete nádherná kotviště a hluboké zátoky, které obklopuje svěží tropická vegetace.

   
   
 • ostrov Raiatea

  Soused a dvojče Tahaa je ostrov Raiatea, oba ostrovy totiž mají společnou lagunu. Raiatea je podle legend jakousi kolébkou polynéské civilizace – odtud prý Polynésané vyplouvali na svých kanoích osidlovat okolní souostroví.

  Na Raiatea najdete mimo jiné nejposvátnější polynéské marae Taputapuatea a na vrcholu Mt. Temehani roste Tiare apetahi, asi metr vysoká bíle kvetoucí rostlina. Roste jen zde, nikde jinde na světě.

   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Plachetnice je ve srovnání s katamaránem pohyblivější, při rychlejší jízdě je třeba počítat s náklonem. Plavba má sportovnější charakter. Plachetnice má ovšem hlubší ponor, takže nemůžete na mělčinu do míst, kde bez problémů zakotvíte s katamaránem.

   
   
 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí víc prostoru a pohodlí. Konstrukčně ho tvoří dva spojené plováky, nemá tedy při jízdě žádný náklon. Oproti plachetnici je pomalejší. Je však také vybavený plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
 • Dvoulůžková kajuta resp. ložnice na katamaránu je velká a pohodlná.

   
   
 • Dvoulůžková kajuta na plachetnici je stísněnější. Přední kajuta (na obr.) je zpravidla menší než dvě zadní kajuty.

   
   
 • Společný prostor na katamaránu, tzv. salon, je umístěný mezi plováky. Nabízí dostatek prostoru, v němž je zároveň umístěná velká kuchyně s lednicí a troubou. V případě nepříznivého počasí se sem vejde pohodlně celá posádka.

   
   
 • Společný prostor na plachetnici se nachází v podpalubí. Je trochu stísněnější, ale je tu dostatečně velká kuchyně s veškerým zázemím. V případě nepříznivého počasí se sem vejde celá posádka. 

   
   
 •  

   
   
 • Koupelna a WC na plachetnici musí zabírat poměrně omezený prostor. Na plachetnici jsou zpravidla dvě koupelny.

   
   
 • Vnitřní uspořádání katamaránu

   
   
 • Vnitřní uspořádání plachetnice

   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě