Chorvatsko na jachtě

Chorvatsko má jedno z nejkrásnějších pobřeží s mnoha stovkami poloostrovů a ostrovů, útesů i  malebných přímořských městeček. Panuje zde teplé klima a skvělé podmínky pro koupání v moři. Nicméně v Chorvatsku je více a více lidí.

Chceme vám nabídnout jiné Chorvatsko – na plachetnici, nebo katamaránu. Dovolená na jachtě může začít z jakéhokoliv přístavu, záleží jen na vaší volbě. Z hlediska jachtingu je Chorvatsko špičkovou destinací a služby v tomto ohledu fungují na vysoké úrovni. Můžete potom kotvit na opuštěných ostrovech, procházet se malebnými vesničkami, šnorchlovat s dětmi a lovit hvězdice nebo jen posedět v některé z mnoha restaurací s vynikající kuchyni plnou čerstvých ryb. Vyměníte hotel za pohodlnou loď a budete si užívat volnost a svobodu. 

Máme bohaté zkušenosti z této oblasti a díky tomu vám připravíme týdenní nebo 14 denní dovolenou na jachtě podle vašich představ.  Zajistíme tu správnou loď se zkušeným českým kapitánem, naplánujeme trasu a doprovodný program, zarezervujeme letenky, nebo zajistíme parkování v přístavu a poskytneme vám kompletní full servis.

A pokud máte vlastní kapitánský průkaz, zerezervujeme vám požadovanou loď za velmi příznivé ceny a vlastní plavba bude již na vás.

Na co se můžete těšit?

 • Vyměňte hotel za loď a získejte volnost a svobodu
 • Jiné Chorvatsko - liduprázdné ostrovy a malebné vesničky
 • Vše vám připravíme na klíč, nemusíte nic řešit
 • Tak vyplujte !

Doporučená délka pobytu: 7 dní na moři.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Termín:

  Termín na přání při obsazení celé lodě.

 • Cena:

  Cena je přímo závislá na termínu, volbě lodě (plachetnice nebo katamarán), destinaci, programu a délky plavby. Na vyžádání vám vykalkulujeme cenu na základě konkrétního zadání. Samozřejmě jsme připraveni nabídnout i špičkového kapitána.

 • Ideální termín a klima:

  V Chorvatsku panuje díky příznivému mořských  Středozemního moře mírné klima. Průměrné teploty zde v květnu dosahují asi 24 °C, v červnu kolem  26 °C, v červenci a srpnu kolem 30 °C, v září zase asi 26 °C. Teplota vody je na jaře a na podzim kolem 22 °C, v létě potom kolem 25 °C.  Obecně platí, že podzim je výrazně teplejší než jaro.  Ideální čas na jachting je potom od května do září, v říjnu je zde již hodně větrno. Srážky na pobřeží jsou minimální, zpravidla prší až ve vnitrozemí.

  Výjimečným jevem východního pobřeží je pro jachtaře nebezpečný vítr zvaný bóra, který se vytváří při vysokém tlaku a jasné oblohy a doslova z modrého nebe přicházejí prudké poryvy bouřlivého větru od severovýchodu.  Výskyt bóry je daný geograficky díky blízkosti vysokého pohoří. 

  Bora přichází v zimních měsících, v létě je nižší pravděpodobnost. Bora trvá několik hodin až tři dny. Nemusíte se však obávat, protože informace má každý kapitán s dostatečným předstihem a včas se snadno se uchýlí do bezpečného přístavu.

 • Ubytování:

  V případě katamaránu i plachetnice je ubytování ve dvoulůžkových kajutách. Samozřejmě v případě katamaránu je prostor a pohodlí větší.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • Trogir, Šibenik a Split:

  Když přiletíte přímým letadlem do Splitu, máte po ruce hned několik možností odkud vyplout.  Středověký ostrůvek Trogir, který je s pevninou spojený mostem, vás okouzlí historickým centrem, trhem a okouzlující atmosférou. Jen o několik kilometrů dále můžete objevit historické přístavní městečko Šibenik s úzkými uličkami a pevností. Má strategickou polohu na chorvatském pobřeží. V blízkosti je velký počet menších či větších ostrovů a ostrůvků, kde můžeme být docela sami, vystoupit na kopec a obdivovat úžasné západy slunce, nebo zůstat na palubě a dívat se na červánky se skleničkou dobrého červeného vína. Vzhledem k velmi klidnému moři chráněné ostrovy a poloostrovy je ideálním místem pro strávení rodinné dovolené na moři a přitom v naprostém bezpečí.

 • Souostroví Kornati:

  Souostroví Kornati vytváří skupina drobných vápencových ostrovů, ostrůvků a útesů. Některé ostrovy vystupují příkře z noře, jiné jsou téměř ploché. Ostrovy byly vyhlášené Národním parkem Kornati a jsou oddělené od pevniny asi 20 kilometrovým pásem moře. Jen jachtaři si tedy mohou  dovolit strávit tady více času, ostrovy prozkoumat a nasát zdejší tolik odlišnou atmosféru.

   

   

 • Jižní Dalmácie a Dubrovník:

   

  Ostrovy Jižní DAlmácie ležící nejníže v celém jadranském souostroví se táhnou od Pelješackého a Korčulského průlivu směrem na jih. Stejně jako severodalmátské ostrovy  se dělí na vnější a vnitřní. Ty u pevniny se skládají z ostrovů KorčulaMljet a Lastovo s malými ostrůvky. Do vnitřního pásu patří ostrovy LopudKoločepŠipan a několik malých ostrůvků, které dohromady tvoří Elafitské ostrovy.

  Perlou Jižní Dalmácie je potom zcela jistě nejúžasnějším historickým městem celého chorvatského pobřeží. Mimochodem Královo přístaviště z proslulého seriálu Hry o trůny se natáčelo právě zde. Dubrovník je nejen historickým, ale navíc i architektonickým skvostem jehož součástí se z hlediska jachtingu stává i nedaleký ostrov Korčula, Mljet či ostrov Lopud, kde se rozprostírají rozsáhlé lesy, vinice a olivové háje. 

 • Zadar a Severní Dalmácie:

  Nejdůležitějším městem Dalmácie je rušný přístav Zadar. Město má bohatou historii a návštěvníky lákají   římské a benátské památky. Ze Zadaru snadno doplujete na blízké ostrovy jako jsou Silba, Uglian, Pašman a Digi Otok na kterých se nachází nedotčená příroda. Žádná jiná chorvatská oblast se nemůže pochlubit dvěma národními parky-  Paklenicou a Krkem. Jsou to jedinečné přírodní fenomény.

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán je velmi prostorná loď, která díky své konstrukci (dva plováky) nemůže mít při plavbě žádný náklon. Pojme více lidí (8 – 12)  v porovnání s plachetnicí (4 – 8) a celkově poskytuje lepší komfort a pohodlí, ovšem zase na úkor rychlosti a manévrovatelnosti lodě.

 • Plachetnice je ve srovnání s katamaránem pohyblivější, při rychlejší jízdě musíte počítat s náklonem, plavba má sportovnější charakter. V případě plachetnice musíte však počítat s větším ponorem a nemůžete na mělčinu tam, kde bez problémů zakotvíte s katamaránem.

 • Společný prostor na katamaránu t.zv. salón který je umístěný mezi plováky. Dostatek prostoru ve kterém je zároveň umístěná velká kuchyně s lednicí a troubou. V případě nepříznivého počasí se sem vejde pohodlně celá posádka.

 • Společný prostor na plachetnici, který je umístěny v podpalubí. Prostor je trochu stísněnější, je zde zároveň umístěná dostatečně velká kuchyně s veškerým zázemím a v případě nepříznivého počasí se do prostoru vejde celá posádka. 

 • Dvoulůžková kajuta resp. ložnice na katamaránu je velká a pohodlná.

 • Dvoulůžková kajuta na plachetnici je stísněnější přičemž přední kajuta (na obr.) je zpravidla menší než dvě zadní kajuty.

 • Koupalna a wc na katamaránu má většinou protáhlý tvar ale i zde je dosti místa. NA katamaránu jsou zpravidla čtyři koupelny.

 • Koupelna a wc na plachetnici musí zabírat poměrně omezený prostor. Na plachetnici jsou zpravidla dvě koupelny.

 • Vnitření uspořádání katamaránu.

 • Vnitřní uspořádání plachetnice.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě