Neobjeveným rájem Indického oceánu na katamaránu

Seychely přestavují pro mnoho suchozemců opravdový ráj. Bělostné pláže a azurové moře na několika ostrovech rozesetých v indickém oceánu se nachází kousek pod rovníkem. Hustou tropickou vegetaci a liduprázdné pláže lemované skalisky můžete přesto pohodlně navštívit – například katamaránem.  Soukromá loď je v současné době bezpečná a komfortní varianta cestování.

Seychely na „kaťáku“

Cestovní kancelář Inspira zajišťuje plavby jachtou i katamaránem. Katamarán je velká stabilní loď s plachtami. Loď má dva velké spojené plováky a díky této konstrukci nemá, na rozdíl od jednotrupé plachetnice, při plavbě náklon (tudíž se tolik nehoupe a nedělá se posádce špatně ). Nabízí tak velký komfort i dostatek místa. Ve dvou plovácích jsou zpravidla umístěné čtyři prostorné dvoulůžkové kajuty (každá kajuta může mít vlastní koupelnu a WC) a společný prostor s kuchyní na úrovni paluby velmi pohodlně pojme posádku osmi osob a kapitána.

Pokud není zrovna příznivé počasí, může sedět  posádka i na kryté zádi lodi. Ale rozhodně nejoblíbenější bývají  pružné  sítě  připomínající trampolínu, které jsou na přídi, kam si členové posádky lehají, opalují se a pozorují mořský svět pod nimi. Pokud budete mít  na palubě větší děti,  garantujeme vám, že ze sítí celé dny neslezou, jelikož na Seychelách je nádherně čisté moře a vidět můžete i korálové útesy. 

Jenže co když nemáte kapitánský průkaz? Nevadí,  s námi se na loď vydat můžete, jelikož si zkrátka objednáte katamarán včetně zkušeného profesionálního kapitána, který hovoří česky a bude současně navíc i vaším průvodcem. Vyberte si termín.

Katamarán – Seychely

Ostrov Mahé

Vyměníte tedy hotel za komfortní soukromou loď, která vám zajistí bezpečný pohyb mezi ostrovy.  Můžete se potápět či šnorchlovat přímo z lodi a kotvit tam, kde se vám zalíbí. Večer si dáte sklenku vína a kapitán naservíruje skvělou večeři.

Jako první vás uvítá ostrov Mahé, kam přiletíte na mezinárodní letiště, a kde se také nachází moderní marína. Na ostrově Mahé žije 90% obyvatel a míří tam také většina turistů. Městečko má poklidný koloniální ráz, mísí se zde francouzské a anglické prvky a tak určitě stojí za prohlídku.

Pokud nebudete chtít hned vyplout, můžete se vydat na některý z mnoha treků nádhernou tropickou přírodou. Ať už vystoupáte na horu v národním parku Morne Seychellos nebo se vydáte na cestu do deštného pralesa, nasytíte se pohádkovými výhledy na panenskou krajinu.

Palmy s hvězdičkou

Váš katamarán může zakotvit u dalšího ostrova, který vás přiláká svými divy. Na ostrově Praslin je to přírodní rezervace Vallé de Mai, která je zapsána v UNESCO. Praslin představuje díky odlišnému vývoji od jiných ostrovů jakýsi mikrosvět s mnoha výjimečnými endemickými druhy. Dávní mořeplavci jej považovali za pozůstatek ráje. Hustý smaragdový porost tu tvoří obrovské endemické palmy Coco de Mer – Lodoicea seychelská. Plodí zvláštní kokosové ořechy, které mohou měřit až půl metru. Ořechy mají tvar ženského klínu a vtipné jsou i samčí palmy, jejichž obří tyčinky květů zase připomínají falus. Legendy říkají, že se někdy  v noci palmy vášnivě milují.

Želví ráj

Ostrov Curieuse patří mezi místa, která nevynechá žádná z lodí. Ostrov je totiž součástí podmořského národního parku chránícího želvy obrovské, aby tento druh zcela nevyhynul. Tyto želvy stojí za to, jsou velké až 120 cm.  

Nejkrásnější pláž světa

Při plavbě po Seychellských ostrovech nevynechte ani romantický ostrov La Digue. Právě zde se nachází snad nejfotogeničtější pláž světa Anse d’Argent, bílý písek omývaný tyrkysovým mořem, ze kterého vystupují majestátní žulové skály. Dorazit sem můžete až navečer, davy turistů zmizí a vy na svém katamaránu můžete pláž obdivovat třeba s mořským menu na stole.

Než zapadne slunce, ještě se vykoupete rovnou z lodi. Komfortní a bezpečná plavba s Inspirou, která je zážitkem na celý život, vás rozhodně nadchne.