Závětrné ostrovy Karibiku na katamaránu

Ostrovy Svatý Martin, Anguilla, Svatý Bartoloměj, podmořský nár. park Saba Bank

Svatý Martin a další ostrovy, které jsou součástí Závětrných ostrovů se pyšní nádhernými plážemi, úchvatnou a divokou tropickou přírodou  i korálovými útesy, které jsou plné petrobarevných ryb. I když jsou ostrovy francouzskými a holandskými departmenty, jsou ve skutečnosti vyhledávané zejména američany a v Evropě je tato destinaci poměrně neobjevená.

Vedle jachtingu budeme objevovat nádherné pláže dostupné jen lodí, užijeme si nespočet korálových bariér včetně národního parku Saba Bank, který je největším aktivně rostoucím atolem na světě a je z hlediska rozmanitosti podmořského života naprosto jedinečný. Budeme rybařit, šnorchlovat a koupat se přímo z lodi. Vydáme se i na výlety do tropické přírody a poznáme jak turisticky hodně navštěvovaný ostrov Svatý Martin, tak sousední ostrov Svatý Kryštof, který tvoří tři sopečné vrcholy a vládne zde klid a romatika. Třetím výjimečně krásným ostrovem, pokud pomineme další ostrovy a ostrůvky, je Antigua. Na tomto ostrově se můžeme pohybovat po deštném pralese velice originálním způsobem. Můžeme sjíždět na lanových drahách korunami stromů.

Pro milovníky přírody je hustá tropická vegetace, deštné lesy a sopky Karibiku opravdovým rájem. Ostrovy nabízejí bezpočet nádherných výletů do divoké přírody i výstupy na sopky s dalekým výhledem opravdu dech beroucí. Kdo má v lásce surfing si zase užije ostrov Svatý Martin, kde se surfuje možná nejlépe v celém Karibiku a nejdeme zde skvělé vlny pro začátečníky i opravdu náročné surfaře.

Vzhledem k tomu, že posádky sestavujeme s velkým časovým předstihem, protože je nutné včas rezervovat lodě, prosíme o kontaktování co nejdříve. Někdy se stává, že při pozdní objednávce jsou kvalitní lodě již rozebrané.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 29. 03. 2024
  08. 04. 2024
  76 440 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě 83 990 Kč / os. ve dvoulůžkové kajutě - sleva First min. + letenka, cena dle na termínu nákupu letenky (cca 29 000 Kč)  Příplatek za obsazení kajuty jen jedním cestovatelem činí 70 % ceny

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  pronájem katamaránu po celou dobu

  českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)

  polopenzi na lodi (snídaně a večeře)

  pitnou vodu, čaj a kávu po celou dobu plavby

  transfer z letiště do přístavu a zpět

  ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)

  závěrečný úklid

  nafukovací člun

  plyn, nafta 

  poplatky za kotvení katamaránu

  celní a přístavní poplatky 

  pojištění CK proti úpadku

  pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě změnit zejména v závislosti na termínu objednávky.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  Leteckou dopravu v ceně cca 21.000,- Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, nápoje s výjimkou pitné vody, čaje a kávy, paddleboard.

  Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Minimální počet účastníků:

  6

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ideální termín a klima:

  Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu se pohybují v rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Stravování:

  Tato plavba je s polopenzí, kdy kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme rádi za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě. Je samozřejmě možné přibrat na palibu ještě kuchaře, nicméně to by neúměrně zvýšilo cenu plavby a proto volíme jen výjimečně při plavách na míru, nikoliv při této plavbě.Sem vepiš ty hlavní informace

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi zpravidla s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazená dvěma osobami.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověření v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Realizace plavby:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců.  Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem.  V tomto termínu také přiznáváme slevu First minutes ve výši 4 %.  Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím termínem plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávku konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí v osvědčených charterových společnostech, které mají kvalitní jachty.

  Pro ucelené skupiny realizujeme Plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Odlet z Prahy, přílet na ostrov Svatý Martin. Přivítání s kapitánem, transfer do mariny, nalodění. Krátká prohlídka nizozemské části Philipsburgu s jeho koloniální historií. Breefing na lodi, krátký přejezd do chráněné zátoky, kde strávíme noc na kotvě.

  Ostrov Svatý Martin je zčásti území Francie a zčásti území Nizozemí. Jde o velice rušné a turisticky navštěvované místo se spoustou nádherných pláží, obchodů, diskoték a barů. Během doby, kdy kapitán převezme v marině loď bude čas na obhlídku ostrova a pláží. Zdejší pláž Mamo Bech je pověstná tím, že hned za ní přistávají na krátké dráze letadla a při přiblížení k letišti jsou jen pár metrů nad hlavami turistů.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 3. den

  Přeplavba na ostrov Saba. Nejmenší z 6 Holandských Karibských ostrovů. Je opakem divokého ostrova Svatý Martin. Zelený ostrov s hustou tropickou vegetací.

  V blízkosti tohoto ostrova můžeme navštívit i národní podmořský park Saba Beach, jehož atoly a korálové útesy který skýtají šnorchlování v úžasně rozmanitém podmořském světě.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 4. - 5. den

  Šnorchlování v národním parku Saba Bank, přeplavba na ostrov Svatý Kryštof.

  Ostrov Svatý Kryštof je sopečného původu a v centru ostrova se vypíná Mt. Liamuiga do výšky 1140 m.n.m. Jihovýchod Sv. Kryštofa je poloostrov se slanými jezírky a krásnými plážemi. 

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 6. den

  Nádherné pláže, jezírka a sopky na ostrově Svatý Kryštof, Odpoledne přejezd do zátoky na sousedním ostrově Nevis.

  OStrov Nevis odděluje od Sv. Kryštofa úzký průliv The Narrow široký 3,2 km. KOlem ostrova budeme objevovat  korálové útesy s barevnými mořskými houbami, korály, množstvím rejnoků, žraloků, úhořů a želv. Také je ideálním místem pro odpočinek na plážích.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 7. - 8. den

  Ostrov Antigua s úžasnými kotvišti v zátokách, se starými kamennými mlýny a velkým počtem historických koloniálních památek. Výpravy do divokém přírody.

  Atigua má velké množství pláží a je možné odtud rychle doplout i na několik okolních ostrovů. Pod hladinou průzračného moře jsou desítky nebo možná stovky vraků starých lodí a můžete si vychutnat krásu tropického ráje.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 9. - 10. den

  Přeplavba zpět na ostrov Svatý Martin, transfer na letiště

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 11. den

  Přílet do Prahy

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán je vlastně ve své podstatě malý komforní hotel se kterým můžete zakotvit v nádherných zátokách, nebo si vybrat opuštěné pláže kam se nedá dostat jinak než na lodi. Je i místem ze kterého můžete rovnou šnorchlovat nebo rybařit…

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Na katamaránu jsou stejně jako na jednotrupé plachetnici zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší). Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc kotvit v maríně nebo v hezkých romantických zátokách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně. Na katamaránu je samozřejmě tento prostor výrazně větší.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Dalším místem, kde se celá posádka může sejít je v zadní části katamaránu na palubě. Tady je vždy velký stůl a posezení je navíc chráněné chráněné střechou či plachtou před sluncem, deštěm a větrem. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu je samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu většinou dokonce čtyři.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Standardní dispozice katamaránu:  v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení, vepředu na lodi je další sezení a úplně na špici jsou plováky spojené sítí na které je možné ležet a opalovat se přímo nad hladinou oceánu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě