Silvestr – Seychely na katamaránu

neobjevený ráj divoké přírody z paluby jachty

Oslavte letošní Silvestr v luxusní destinaci v tropickém ráji. Seychely jsou jedním z nejkrásnějších exotických míst na světě a zároveň jsou velmi bezpečné. Najdete tady přívětivé domorodce, kokosové palmy i bílé pláže lemované oblými skalisky. Uvítá vás neskutečně nádherné moře, stabilní teplý vítr bez velkých vln a mimořádně rozmanitá příroda. Poznáte pohádková kotviště i skvělou místní kuchyni. Budete obdivovat bohatství živočišné říše. Souostroví je domovem želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte. Je zde doslova podmořská zoologická zahrada. Navíc všude, kde zakotvíte, nabízejí skvělý servis. Nikde nenarazíte na davy turistů, znečištěné moře nebo špínu. Čeká vás jen romantika a volba, pro co se rozhodnete: koupat se v moři, plavit na paddleboardu, chytat ryby nebo šnorchlovat. Nabízí se také miniškola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Plavba na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete žádné znalosti, zajistíme vám lodě i zkušené kapitány. Každý, kdo okusí cestování na moři, zažije neopakovatelný pocit svobody. Na jachtě se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou a mořskými živočichy. Objevíte romantické ostrůvky, starobylé přístavy i úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži, vychutnáte si nádherné západy slunce. Užijete si koupání v průzračně čistém moři.

Vyměňte hotel za loď, získáte volnost a svobodu.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 25. 12. 2022
  04. 01. 2023
  VYPRODÁNO Pozn, vlastní plavba 9 dní

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Fotogalerie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  pronájem katamaránu po celou dobu
  českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
  transfer z letiště do přístavu a zpět
  ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
  závěrečný úklid
  pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
  motorový nafukovací člun
  polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
  pitná voda, plyn, nafta 
  poplatky za kotvení katamaránu
  celní a přístavní poplatky 
  pojištění CK pro případ úpadku
  pojištění lodě (s výjimkou vnitřního zařízení)

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě změnit zejména v závislosti na termínu objednávky.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Cena nezahrnuje:

  letenky se spolehlivými leteckými společnostmi (cena k 10.7. činila 26 900 Kč). V případě nákupu letenek od nás garantujeme 100 % vrácení finančních prostředků pokud se let neuskuteční z důvodu t.zv. vyšší moci.
  aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje,
  večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze.
  pojištění léčebných výloh, pojištění storen. Na vyžádání vám zajistíme pojištění u pojišťovny ERV.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Popis lodě:

  Katamaran Lagoon 40.

  Rok výroby: 2020, Délaka katamaránu: 11,74 m, šířka: 6, 76 m, ponor 1, 35 m, koupelny: 4, počet dvoulůžkových kajut: 4 + kajuta pro kapitána, nádrž na vodu: 2 x 300 l, palivová nádrž: 2 x 200 l

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Počet účastníků:

  Minimální počet účastníků: 6, maximální počet účastníků: 8

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ideální termín a klima:

  Podnebí na Seychelských ostrovech je tropické a ovlivněné obklopujícím oceánem. Průměrné teploty jsou konstantní v průběhu celého roku a pohybují se mezi 24 a 32 °C, teplota vody se pohybuje mezi 25 do 27 °C. 

  Od listopadu do února přicházejí krátké deště a prší zejména v noci. … Teplota vody se celoročně pohybuje v rozmezí do 25 do 27 °C. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je prakticky po celý rok.

  Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Ohledně větru převládá od konce listopadu do konce dubna převládá severozápadní monzun a ve zbytku roku naopak jihovýchodní. Na ostrovech se dá povětrnosti přizpůsobit díky velkému množství závětrných a návětrných zátok. Nevýhodou Seychel je malé množství dobrých kotvišť v období silnějších větrů.

  Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3-5 Bf (9-19 kn), srážky jsou minimální a teplota vzduchu mezi 27-29 °C a teplota vody 26-27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2-4 Bf (7-12 kn).

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Ubytování:

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Realizace plavby:

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců.  Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem.  V tomto termínu také přiznáváme slevu First minutes ve výši 4 %.  Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím termínem plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávku konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí v osvědčených charterových společnostech, které mají kvalitní jachty.

  Pro ucelené skupiny realizujeme Plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Řešení otázky Covid 19:

  Každý kdo cestuje na Seychely musí osobně požádat seychelské úřady  online o povolení vstupu z hlediska onemocnění Covid.  S žádostí vám pomůžeme, je to jednoduché. Každý cestovatel si musí zajistit negativní PCR test max. 48 před odletem, nebo potvrzení o dokončeném očkování, který je také nutné předem zaslat na Seychely. Povolení vstupu dostanete nejpozději 9 hodin po podání žádosti mailem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Poznámka:

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

   Letecky Praha – Mahé, přesun taxi do mariny Eden Island. Nalodění a krátká koupačka u ostrova Sv. Anna. Následuje přeplavba na úžasný ostrov Praslin, kde zakotvíme před vesnicí Volbert.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 3. den

   Z Volbertu podnikneme výpravu do údolí De Mer s proslulými kokosy Coco de Mer a odpoledne prozkoumáme vesničku Volbert a její nádherné pláže. Ochutnáme exotické ovoce a pokud sami nechytíme, tak na trhu nakoupíme ryby.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 4. den

  Dopoledne šnorchlování okolo ikonického ostrůvku St. Piere, potom navštívíme na blízkém ostrově Curiese želví rezervaci ze které se vydáme napříč ostrovem na nejhezčí pláž souostroví – Badamier. Tady vás kapitán odpoledne nabere a přeplujete na noc do kryté zátoky Petite Cour.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 5. den

  Proplouváme úžasnou mořskou korálovou zahradou a kratičká přeplavba na pláž s tím nejjemnějším pískem. Pro zájemce zajímavý trek do vedlejší zátoky Georgette.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 6. den

  Plavba kolem ostrova Praslin. Těsně míjíme ptačí rezervaci Cousin a přistáváme v rybářské vesničce La Passe na neuvěřitelném ostrově La Digue. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 7. den

  Zůstáváme na ostrově Praslin, zájemci si mohou vypůjčit kola a prozkoumat ostrov. Zároveň je možná návštěva snad nejkrásnější zátoky a pláže na světě – Anse Lazio, která je  asi 500 m dlouhá.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 8. den

  Přeplavba zpět na Mahé do místa zvaného Beau Vallon, které je proslulé vodní zábavou, nocleh v zátoce Port Launay.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 9. den

  Dopoledne můžeme podniknout kratší výlety k vodopádům nebo do pralesa, odpolední přeplavba do mariny Eden Island.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 10. den

  Závěrečnou plavbou podél pobřeží se vracíme zpět do mariny. Večerní procházka hlavním městem Victoria. Společná závěrečná večeře.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • 11. den

  Ráno předání lodě, společný výlet do hlavního města Victorie, odlet.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Společenská místnost t.zv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím wc.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Krytá zadní část katamaránu na zádi lodi.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě