Rodinné dobrodružství na katamaránu – Chorvatsko

Katamarán nabízí podstatně větší prostor než plachetnice, což pokládáme při rodinné plavbě za důležité. V katamaránu jsou čtyři dvoulůžkové kabiny a ideální posádka jsou tedy dvě čtyřčlenné rodiny. Proti plachetnici není sice katamarán tak sportovní plavidlo, ale zase nemá při plavbě žádný náklon a díky výrazně menšímu ponoru se můžete dostat podstatně blíže ke břehu a může plout i v mělčích vodách než plachetnice.

Krátká 4 denní plavba, kdy nebudeme plout žádné velké vzdálenosti výrazně snižuje obavu z případné mořské nemoci. Ze zkušeností předpokládáme, že hodně času strávíme koupáním a vodními aktivitami v mělkých vodách, kdy budeme mít k dispozici i paddleboard, můžeme šnorchlovat, potápět se, užívat si osamělé pláže na ostrovech, chytat a grilovat ryby. Pokud budete mít chuť, kapitán s vámi vyrazí i na nějaké výlety na okolní kopce, do přístavních městeček či malebných rybářských vesnic. Nějaký večer mohou také rodiče strávit bez dětí v poklidné chorvatské hospůdce s vínem a grilovanými chobotnicemi…

Pozn. Na objednávku vám můžeme vypracovat i podobnou nabídku plavby na katamaránu pro uzavřenou skupinu na celý týden 7. – 14.8. 2021

Odjezd
Návrat
Cena
 • 21. 08. 2021
  24. 08. 2021
  Cena za 4 člennou rodinu: 63 990 Kč

  Cena za dospělou osobu: 17 960 Kč

  Cena pro dospělého + dítě do 16 let: 33 990 Kč

 • 14. 08. 2021
  17. 08. 2021
  Cena za 4 člennou rodinu: 64 990 Kč

  Cena za dospělou osobu: 18 960 Kč

  Cena pro dospělého + dítě do 16 let: 34 990 Kč

 • 17. 08. 2021
  21. 08. 2021
  Cena za 4 člennou rodinu: 69 840 Kč

  Cena za dospělou osobu: 19 990 Kč

  Cena pro dospělého + dítě do 16 let: 36 990 Kč

Na co se můžete těšit?

 • Vyměňte hotel za loď a vydejte se za dobrodružstvím
 • Jiné Chorvatsko - liduprázdné ostrovy a malebné vesničky
 • Rodinná dovolená na jakou nezapomenete
 • Vše vám připravíme na klíč, nemusíte nic řešit

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, pronájem katamaránu, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (3 x snídaně, 3 x oběd – společná příprava, 1 x jídlo v restauraci), na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Dopravu, aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, nápoje, večeře mimo loď  a strava nad rámec uvedené polopenze.

 • Loď:

  Minimální počet účastníků: 6

  Poplujeme na katamaránu, přičemž velikost lodě volíme podle velikosti skupiny.  

 • Ideální termín a klima:

  V Chorvatsku panuje díky příznivému mořských  Středozemního moře mírné klima. Průměrné teploty zde v květnu dosahují asi 24 °C, v červnu kolem  26 °C, v červenci a srpnu kolem 30 °C, v září zase asi 26 °C. Teplota vody je na jaře a na podzim kolem 22 °C, v létě potom kolem 25 °C.  Obecně platí, že podzim je výrazně teplejší než jaro.  Ideální čas na jachting je potom od května do září, v říjnu je zde již hodně větrno. Srážky na pobřeží jsou minimální, zpravidla prší až ve vnitrozemí.

  Výjimečným jevem východního pobřeží je pro jachtaře nebezpečný vítr zvaný bóra, který se vytváří při vysokém tlaku a jasné oblohy a doslova z modrého nebe přicházejí prudké poryvy bouřlivého větru od severovýchodu.  Výskyt bóry je daný geograficky díky blízkosti vysokého pohoří. 

  Bora přichází v zimních měsících, v létě je nižší pravděpodobnost. Bora trvá několik hodin až tři dny. Nemusíte se však obávat, protože informace má každý kapitán s dostatečným předstihem a včas se snadno se uchýlí do bezpečného přístavu.

 • Ubytování:

  Ve dvoulůžkových kajutách na lodi.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

 • Další program:

  V případě zájmu vám připravíme a zajistíme další program v Chorvatsku včetně konkrétních rezervací a zajištění ubytování podle vašeho zájmu.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

              1. termín

  Dopolední setkání v Trogiru,  společný breefing, společný úvodní oběd v restauraci, odpolední individuální prohlídka Trogiru (UNESCO), odpolední nalodění a vyplutí na romantický ostrov Drvenik Veliki. Jde o tak trochu zapomenutý rybářský ostrov, který má svůj půvab a kde budeme téměř sami. Večer se můžeme vypravit do krásné místní hospůdky, kde mají skvělé rybí speciality a dobré chorvatské víno. (Vlastní plavba cca  1,5 hod.)

   

         2. termín

  Ranní setkání v marině, nalodění. Plavba na Hvar. Malebné historické město s mnoha historickými památkami, které upoutá bohatou středomořskou a subtropickou vegetací. Večerní přeplavba na nedaleké úžasně zelené Paklenské ostrovy. (Vlastní plavba cca 3 hod.)

 • 2.den

  Paklenské ostrovy jsou řetězem lesnatých borovicových ostrovů, které jsou známé svou nedotčenou přírodou, jasně modrou barvou a čistým vzduchem nasyceným borovicí a rozmarýnem. Z katamaránu můžete obdivovat majestátní skály a také můžete zakotvit u některé z mnoha krásných, tyrkysově modrých pláží. (Zůstáváme den na stejném místě.)

 • 3. den

  Ostrov Šolta se svými zátokami, které jsou ochráněné před větrem a nádhernými ostrovy  a ostrůvky na západě. Ostrov je proslulý svými olivami, medem a vínem a také podvodním rybolovem. Nejoblíbenějšími zátokami jsou Maslinica a Šešula, které se svou vynikající polohou poskytují ochranu lodím a také nabízejí skvělou gastronomii.  (Vlastní plavba 2,5 hod.)

 • 4. den (5.den)

  1. termín 

  V brzkých ranních hodinách vás ještě ve spánku kapitán převeze do mariny v Trogiru, odevzdání lodi zakončení plavby. 

   

  2. termín

  Návštěva  ostrova Stipanska, případně dalších zelených ostrůvků na západní straně Šolty, koupání, šnorchlování, odpoledne návrat do Trogiru, nocleh v marině. Následující ráno (5.den)  odevzdání lodě.

   

Místa, aktivity a ubytování

 • Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

 • Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

 • Společenská místnost t.zv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

 • Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě, nebo ve velké síti na přídi.  Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách.

 • Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím wc.

 • Krytá zadní část katamaránu 

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě