Ostrovy střední Dalmácie na plachetnici

Střední Dalmácie má přímé letecké spojení s Prahou a zároveň je skvělým výchozím místem na jachting.  Jaro nebo podzim je ideální čas vyrazit na plachetnici, kdy je turistů je málo a můžeme poznat Chorvatsko takové jako opravdu je. Když vyrazíme o prázdninách, budeme volit zapomenuté zátoky a odlehlé pláže na ostrovech a můžeme se i tak vyhnout davům turistů.  Na plachetnici prozkoumáme nádherné ostrovy Brač, Šolta i Vis nebo přírodní skvost Paklenské ostrovy.

Během týdenní plavby určitě navštívíme zátoku Komiža s hezkým městečkem a vinohrady. Tady si můžete půjčit moped a projet ostrov Vis křížem krážem. Stejný průzkum můžete podniknout i na Hvaru, který je proslulý svými vinicemi a levandulovými políčky. Proslulá Modrá jeskyně na Biševo se stala velkou turistickou atrakcí – světlo do jeskyně proniká skalním otvorem pod vodou a lomem paprsků vzniká nádherná hra barev od stříbřitě modrošedé po zelenomodrou.  A pocit Karibiku získáme na ostrově Veli Drvenik s překrásným kotvištěm a velmi typickou středomořskou hospůdkou, kde si dáte skvělou rybu, nebo grilovanou chobotnici.

Milovníci historie si tady také přijdou na své – za návštěvu určitě stojí starobylá přístavní městečka s osobitou architekturou – Hvar, Stari Grad či Trogir.  Během plavby si můžete osvojit základní jachtařské dovednosti, vyzkoušet si práci s plachtami, navigovat a také vést a kormidlovat loď. Nebo můžete jen relaxovat, nechat se tahat za lodí na laně, užívat si paddleboard nebo šnorchlovat a koupat se přímo z lodi.

Protože kapitán bude mít plné ruce práce, budeme se střídat v kuchyni a posádka bude společně vařit z předem nakoupených potravin, které budeme cestou doplňovat.  Navečer můžeme přistát na nábřeží a okusit atmosféru zdejších hospůdek nebo si vychutnat západ slunce se skleničkou dobrého vína na lodi.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 22. 05. 2021
  29. 05. 2021
  18 440 Kč
 • 29. 05. 2021
  05. 06. 2021
  18 440 Kč
 • 03. 07. 2021
  10. 07. 2021
  20 440 Kč
 • 04. 09. 2021
  11. 09. 2021
  19 990 Kč

Na co se můžete těšit?

 • Vyměňte hotel za loď, získáte navíc volnost a svobodu
 • Jiné Chorvatsko - nádherné moře, liduprázdné ostrovy a půvabné vesničky
 • Národní park souostroví Kornati
 • Dobrodružství při objevování skrytých zátok a rybářských vesniček
 • Šnorchlování, úžasné koupání na útesech i zapomenutých plážích

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi na 10 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (7 x snídaně, 6x oběd, který budeme připravovat společně), nealko nápoje na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje:

  Dopravu, aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď (4x) a strava nad rámec uvedené polopenze.

 • Loď:

  Minimální počet účastníků: 5

  Poplujeme na plachetnici, přičemž velikost lodě volíme podle velikosti skupiny.  

 • Ideální termín a klima:

  V Chorvatsku panuje díky příznivému mořských  Středozemního moře mírné klima. Průměrné teploty zde v květnu dosahují asi 24 °C, v červnu kolem  26 °C, v červenci a srpnu kolem 30 °C, v září zase asi 26 °C. Teplota vody je na jaře a na podzim kolem 22 °C, v létě potom kolem 25 °C.  Obecně platí, že podzim je výrazně teplejší než jaro.  Ideální čas na jachting je potom od května do září, v říjnu je zde již hodně větrno. Srážky na pobřeží jsou minimální, zpravidla prší až ve vnitrozemí.

  Výjimečným jevem východního pobřeží je pro jachtaře nebezpečný vítr zvaný bóra, který se vytváří při vysokém tlaku a jasné oblohy a doslova z modrého nebe přicházejí prudké poryvy bouřlivého větru od severovýchodu.  Výskyt bóry je daný geograficky díky blízkosti vysokého pohoří. 

  Bora přichází v zimních měsících, v létě je nižší pravděpodobnost. Bora trvá několik hodin až tři dny. Nemusíte se však obávat, protože informace má každý kapitán s dostatečným předstihem a včas se snadno se uchýlí do bezpečného přístavu.

 • Ubytování:

  Ve dvoulůžkových kajutách na lodi.

 • Naši kapitáni:

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti  s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

 • Naše doporučení:

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dobředu, někdy dokonce i více.

 • Nástupní místo:

  Split – Trogir

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Setkání v marině, uvítání kapitána, nalodění v 17:00. Plavba do národního parku Kornati na ostrov Ravni Žakan. Společná úvodní večeře ve znamenité restauraci na ostrově.

 • 2. den

  Celodenní program v NP Kornati: plavba za nejkrásnějšími ostrovy NP Kornati spojená s koupáním a potápěním. Výlety na vrcholy koupců s úžasnými výhledy.

 • 3. den

  Celodenní plavba na ostrov Vis, výuka základů plachtění a navigace. Odpoledne a večer v klidné zátoce na ostrově Biševo s neobvyklou písečnou pláží.

  Alternativně:  den strávený v NP Kornati a následně noční plavba na ostrov Vis – jedinečná atmosféra noční navigace (klienti mohou spát a na řízení lodi se nepodílet).

   

 • 4. den

  Návštěva unikátní jeskyně Modrá špilja, do které slunce proniká vstupem pod hladinou moře a vytváří nádherné světelné efekty. Plavba kolem ostrova Vis s návštěvou některých z jeho zátok. Večer ve velmi živém historickém letovisku Hvar nebo na lodi v tiché zátoce se sklenkou vína.

 • 5. den

  Aktivní program na Hvaru – horolezecký výlet, výlet po ostrově v jeepech, výlet po ostrově na kolech, lekce windsurfingu. Případně výlety na mopedech.

  V podvečer plavba kolem ostrova Brač na ostrov Šolta do zátoky s vynikající restaurací

 • 6. den

  Návštěva ostrovů Malý a Velký Drevenik, které jsou proslulé ideálními zátokami pro koupání, potápění a relaxaci. Plavba do kouzelného a přitom tak trochu zapadlého a ospalého městečka Primošten se skvělou typicky chorvatskou hospůdkou s pečenými rybami.

 • 7. den

  Návštěva ostrova Žirje nebo město lovců perel Zlarin a plavba zpět do domácího přístavu.

 • 8. den

  Vylodění, ukončení plavby.

Místa, aktivity a ubytování

 • Plachetnice je ve srovnání s katamaránem pohyblivější, při rychlejší jízdě musíte počítat s náklonem, plavba má sportovnější charakter. V případě plachetnice musíte však počítat s větším ponorem a nemůžete na mělčinu tam, kde bez problémů zakotvíte s katamaránem.

 • Společný prostor na plachetnici, který je umístěny v podpalubí. Je zde velký stůl ke kterému se vejde celá posádka, navigační stůl a vybavená kuchyně s veškerým zázemím

 • Na plachetnice je zpravidla jedna dvoulůžková kajuta na přídi a dvě na zádi. 

 • Koupelna a wc na plachetnici musí zabírat poměrně omezený prostor. Přesto jsou  na plachetnici jsou zpravidla dvě koupelny.

 • Vnitřní uspořádání plachetnice.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě