JAK PIRÁTI Z KARIBIKU! Z GUADELOUPE NA MARTINIK.

DOKONALÁ EXOTICKÁ DOVOLENÁ PRO CELOU RODINU!NECHTE SE INSPIROVAT A OBJEVTE KOUZLO KARIBIKU A JEHO KORUNOVAČNÍCH SEVERU, NAVŠTÍVIT MÍSTA, KDE SE NATÁČELI PIRÁTI Z KARIBIKU A POZNAT DIVOKOU PŘÍRODU DEŠTNÝCH LESŮ OSTROVA DOMINICA!

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý jachtařský program i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na lodi budete střídat s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího. abízíme jednosměrnou i obousměrnou plavbu mezi třemi nádhernými ostrovy Malých Antil.

Vyplouváme z Guadeloupe – při jednosměrné přeplavbě budete mít spoustu času na potápění, šnorchlování v klidných zátokách a poznávání divokého vnitrozemí ostrovů. Díky tomu je tato trasa vhodná i pro rodiny s dětmi. Výhodou je, že jak Martinik, tak Gudeloupe jsou obsluhovány mezinárodními lety AF z Paříže.

Chcete vědět, s kým poplujete?
Stačí přejít na sekci NAŠI KAPITÁNI  a  vše se  o nich dozvíte. V tomto případě s Vámi popluje Lukáš Šulc, který byl v oblasti více než desetkrát a perfektně zná ta nekrásnější místa Karibiku.

Máme promyšlený program i trasu. Avšak v případě, že chcete postavit plavbu na míru,  rádi Vám jí ušijeme!

HLAVNÍ DATA

Termín: letní prázdniny 2018
Počet dní:
13
Loď:
Harmony 42 2008 nebo Catana 47 Carbon Infusion 2014
Místo vyplutí: Guadeloupe
Místo přistání: Martinik

Ceny:

v případě lodě Harmony 42 je cena 35.900,- Kč (balíček služeb)

v případě katamaránu Catana 47 Carbon Infussion 2014 je cena 53.370,-Kč (balíček služeb)

Cena obsahuje:

Profesionální český kapitán jmenovaný MDČR – perfektně zná destinaci a bude Vám zároveň průvodcem po vnitrozemí. Doprava kapitána, pronájem lodi na 12 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (12x snídaně, 5x večeře), nealko nápoje na lodi,  celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

Cena neobsahuje: Letenky – aktuálně za 18.000,-Kč Praha – Guadeloupe, Martinik – Praha. Večeře mimo loď, vstupy a výlety, potápění, pozemní doprava a případné ubytování na souši.

TRASA PLAVBY

My Maps – Google

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Podrobný plán plavby a trasa

  • Odlet z Prahy na ostrov Guadeloupe, transfer do přístavního městečka Pointe a Pitre, nalodění. Přivítání s kapitánem a kompletní brífink před vyplutím.
  • Vyplutí směr Marie Galante, nejkrásnější ostrov severní trasy – poklad s plážemi, rumovými destilérky, úžasným šnorchlováním, městem bez turistů a s větrnými mlými dokola ostrova. Lze podnitkout výlet autem na okružní jízdu a exkurzi do nejdné z nejlepších rumáren na světě – Bielle.
  • Krátká přeplavba na Les Saintes se zastávkou na vykoupání v NP Cabrits. Na Les Saintes jsou vyhlášené restaurace s těmi nejlepšími mořskými plody. Vavštívíme starobylou pevnost Fort Napoleon plnou leguánů, botanických skvostí, námořní historie a pokocháme se též výhledy na celý Guadeloupe a Dominicu. Ta nás bude čekat další den.
  • Dominica, nejbohatší ostrov Karibiku! Krásná příroda, přívětiví lidé, stovky vodopádů v nitru deštných lesů. Není divu, že na ostrově je ,noho přírodních pamítek zapsyných do UNESCO. Přesto je Domnica turisty téměř netknutá – to dodává tomuto tropickému pokladu neopakovatelné kouzlo.
    V zátoce Prince Rupert Bay navštívíme Indian River na kayaku, kde se natáčeli piráti z Karibiku a podnikneme výlet do NP Cabrits na severu zátoky. Celý Portsmouth, bývalé hlavní město Dominiky, má nepopsatelnou atmosféru.

Výlet na kajaku do Indian River – mangorníky, klidná a křišťálově čistá voda voda poskytuje domov sladkovodním krabům, rakům a plákům. V řece se natáčeli Piráti z Karibiku 2 a jsou zde ponechány kulisy v divočině. Příjemná plavba je zakončena typickým karibským barem vprostřed džungle.

Odpoledna návštěva NP Cabrits, procházka po městečku, odpočinek na pláži

  • Tříhodinová přeplavba na jih do hlavního města Roseau. To je výchozím bodem pro výlety na národní vodopádyjako jsou např. Trafalgar Falls a na druhé bejvětší jezero na světě – Boiling lake!
  • Odpoledna možnos šnorchlování na „bublinkovém“ útesu Chapmagne beach, potápět se v rezervaci Scotts Head. Kromě karet obrovských, když budeme mít štěstí, potkáme vorvaně, kteří zde pravidelně koncem léta vítají.

Celodenní výlet na druhé největší sopečné jezero na světě, Boiling Lake.

Přeplavba na ostrov Martinik. Krátká zastávka na koupání v zátoce La Perle a poté přesun do Saint Pierre, kde je možná exkurze do jeedné z nejvyhlášenějších rumových destilérek na Martiniku a na světě. Druhý den lze podniknout výstup na dominantu Martiniku – Mont Pelé, které má na svědomí vyhlazení obyvatel a smetení celého „starého“ Saint Pierre. Ve měste mnoho možností kulturního vyžzití včetně muzea.

Rumárna a možný výstup na Mont Pelé

  • Přeplavba do Anse D´Arlet. Tato působivá a malebná zátoka plná restauracáí, vesnického života a barů Vás okamžitě vtáhne do sebe. Budete si užívat poslední chvíle v Karibiku v rytmu reggae a pohodového užívání si na pláži ve stínu palem.

Přeplavba na pláž Sainte Anne, jednu z nejznámějších pláží plnou příjemných barů, palem, bílého bísku a to vše s výhledem směem na západ. Západ slunce v Ste. Anne, na to nikdy nezapomenete.

 

Pěší návštěva Salines. Příjemná procházka jihozápadním pobřežím Martiniku na pláže se sněhově bílým pískem a kokosovými plamami.

Večer přejezd do Maríny, noc v přístavu

Ráno v 8:00 odpuštění lodi, individuální program ve Fort de France, večer odlet do ČR

Život na lodi

Dovolenou na plachetnici lze s trochou nadsázky přirovnat k cestování obytným automobilem. Moderní lodě nabízejí v rámci možností překvapivě hodně prostoru a v případě katamaránu i velký komfort. Lodě jsou vybaveny většinou dvoulůžkovými kajutami, WC a sprchou, prostorným „salonem“ pro společné posezení, kuchyňským koutem s ledničkou a plynovým vařičem. Každá loď má navigační a bezpečnostní vybavení, včetně nafukovacího člunu a GPS navigace. Lodě se půjčují v týdenních turnusech (sobota-sobota), nalodění je v sobotu večer, zpět v maríně je třeba být následující pátek večer. O rozdílu mezi jednotrupou plachetnicí a katamaránem si přečtěte v sekci TYPY LODÍ

PRAKTICKÉ INFORMACE

Počasí a podnebí

Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu dosahují rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

DOPORUČUJEME

KAPITÁNSKÝ PRŮKAZ

Pomůžeme vám získat kapitánský průkaz. Prověřte své dovednosti na kurzech v Chorvatsku, v Bretani nebo na Baltu.

Máme profesionální a prověřené instruktory námořního jachtingu.

Vyplujte s námi a naučte se opravdovému umění jachtingu!

VÍCE...

SEYCHELY

Odleťte s námi do ráje Indického oceánu a vyplujte na katamaránech objevit různorodost tohoto kouzelného sousotroví, jehož legenda sahá až do Starého zákona!

Vyrážíme koncem června 2017 a plout budeme na elegantním katamaránu.

V případě zájmu nabídneme individuální termín

VÍCE...

SAIL & CLIMB

Jste milovníci horolezeckých aktivit nebo Vás tento sport jen zajímá, ale z nejrůznějších důvodů jse ho neměli možnost vyzkoušet? Rozhodně čtěte dál!

Právě Vám je tato zážitková plavba určena!

A to na jednom z nejhezčích a nejzajímavějších ostrovů Středozemního moře, na Sardinii.

VÍCE...

VYBRANÉ SLUŽBY

Moře a pevnina

Námořní jachting je velkým dobrodružstvím, které urychluje navazování neformálních vztahů i pocit sounáležitosti.

Plavba na obřích plachetnicích

Tento typ lodě pojme zpravidla okolo 50ti osob, zejména se tento typ plavidla využívá pro firemní eventy nebo incentivní zájezdy.

Incentiva

Plavbu je možné pojmout jako zajímavý zážitek, ale pokud si budete přát, jsme do role kapitána schopni obsadit zkušeného lektora a plavbu pojmout jako skutečné školení leadershipu.

Kondiční plavby v Chorvatsku

Plavba je pro všechny z Vás, kteří máte rádi sportovní zážitek v rámci kterého se mnohému novému naučíte, a to pod dohlednem profesionálního kapitána a lektora.

Najdete nás na Facebooku:Přihlášení k odběru novinek.
Vaše e-mailová adresa:


Inspira s.r.o.


Náš partner pro chartery:
Yachtnet
Inspira Travel
Hvožďanská 3 | 148 00 Praha 4 | Česká republika
E-MAIL: info@inspira-sailing.cz
TEL: +420 222 363 063, +420 272 659 059, +420 255 701 361
MOBIL: +420 776 007 883
Inspira TeamBuilding Inspira DMC

Polarni cesty VIP holiday

Inspira © 2016  Obchodní podmínky naleznete zde.
      *) Odesláním potvrzuji souhlas se zasíláním materiálů od společnosti Inspira s.r.o. na uvedenou adresu.